Головна Історія На Жовківщині у Зашкові відбувся поминальний захід біля садиби українського полковника Армії...

На Жовківщині у Зашкові відбувся поминальний захід біля садиби українського полковника Армії УНР Євгена Коновальця

230
0

Полковник — як дороговказ

Євгена Коновальця нині називають «батьком українського визвольного руху ХХ сторіччя». А за його життя — лаконічно — Полковником. Вже у 28 років він був командиром корпусу Січових стрільців і заступником голови Директорії у Києві.

Саме Коновалець зіграв чи не вирішальну роль під час повстання проти гетьмана Скоропадського, у захопленні Києва і зміцненні влади Директорії. Він став одним із головних ворогів більшовиків і особисто Сталіна. Тому за ним затято полювали більшовицькі спецслужби по всій Європі, не шкодуючи ні людей, ні коштів.

Єдине, що по-справжньому «чіпляло» Євгена Коновальця і було сенсом усього його життя — це визволення України. Тому вшановувати пам’ять свого славного земляка його нащадки вважають священним обов’язком.

Минулого тижня у Зашкові, біля садиби українського військового і політичного діяча, полковника Армії УНР, засновника Організації українських націоналістів  відбувся поминальний захід.

Розпочався він молебнем “За Україну та всіх героїв України” у місцевому храмі, згодом — присутні поклали лампадки до могил батьків очільника ОУН.

Урочистою ходою процесія під знаменами попрямувала до меморіального музею Євгена Коновальця, де представники влади, громадські та молодіжні організації поклали квіти до пам’ятника Полковнику.

На подвір’ї історико-меморіального музею зібралося  чимало людей — представників влади, учнів, молоді, воїнів різних поколінь, військових героїв сучасності, сивочолих громадян, аби пом’янути свого Героя, що 81 рік тому загинув в Роттердамі від вибухівки у вигляді коробки зі солодощами, переданої йому агентом радянських спецслужб Павлом Судоплатовим.

Вклонились погруддю Героя голови  Жовківської РДА і районної ради Надія Щур та Роман Горбань, керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська, голова Білокуракинської РДА Луганської області Сергій Іванюченко, що прибув на Жовківщину з офіційним дружнім візитом,  громадськість, школярі та жителі села.

Місцевий священик о. Володимир відправив панахиду біля пам’ятника Євгену Коновальцю та доєднався до виступів Маріанни Вільшинської, заступника голови НРУ Андрія Корната, дослідника життєвого шляху Євгена Коновальця тернополянина Василя Штокала,  луганчанина Євгена Дзюби, що знімає документальні фільми про УПА Львівщини та Волині.

Патріотичні пісні на подвір’ї перед музеєм виконали квартет «Срібні дзвони» Жовківського районного НД, Наталія Іваник, вихованка гуртка Анатолія Щурика, ансамбль маленьких зашківчан «Дзвіночок» (кер. Ярослав Павлик) та учні місцевої школи (муз. кер. Віра Кобрин).

“У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю” — ці слова полковника Коновальця були, є і завше будуть дороговказом для всіх свідомих українців.

Наш кореспондент