Головна Історія Пам’ять відомого українського політика Євгена Коновальця вшановували цьогоріч на Жовківщині

Пам’ять відомого українського політика Євгена Коновальця вшановували цьогоріч на Жовківщині

368
0

«У боротьбі перетворюється народ на націю»

У сучасному світі слово «герой» повинне викликати у молоді асоціації не з голлівудськими акторами та вигаданими супергероями з кінофільмів, а без будь-яких сумнівів, асоціюватися з борцями за волю України.

Щороку, 23 травня, українці відзначають День Героїв. В цей день вшановують героїчний чин борців за волю України, передусім лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, українських січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН. Сьогодні до цієї когорти додалися Герої Небесної Сотні та нинішні захисники України — учасники АТО-ООС.

Це свято має свою історію, адже відзначають його вже понад 70 років поспіль, до здобуття Україною незалежності свято відзначали підпільно, а з 1991 року воно почало набувати широкого розголосу. Ще в суворі роки німецької окупації, у час проти більшовицької збройної боротьби, українці на чолі з ОУН вшановували пам’ять Героїв. Свято було приурочене до сумного дня 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито організатора українського націоналістичного руху, засновника і першого Про-відника УВО та ОУН полковника Євгена Коновальця.

Пам’ять відомого українського політика Євгена Коновальця вшановували цьогоріч на Жовківщині у день його загибелі. Так народний депутат України Ростислав Тістик разом із головою Жовківської рай-держадміністрації Романом Черніховським, головою Жовківської районної ради Романом Горбанем та секретарем Жовківської міської ради Андрієм Ма-заном поклали квіти до пам’ятника полковнику Армії УНР у Жовкві.

Цього ж дня перший заступник голови Львівської обласної ради Богдан Гагалюк за участі очільника ЖРР Романа Горбаня побував й на батьківщині Євгена Коновальця — у Зашкові. Високопосадовці віддали шану борцеві за волю України, а також ознайомилися з життям і славними сторінками його діяльності полковника Коновальця та Корпусу Січових Стрільців у садибі історико-меморіального музею Євгена Коновальця.

Українські Герої — це люди, які боролися, борються і боротимуться за нашу державу. У них не було й немає сумнівів і страху, бо їхня мета велична — вільна й соборна Україна. Їхній приклад надихає та вчить ніколи не здаватись.

Наш кореспондент