Головна Історія 32 роки тому над Львовом замайорів синьо-жовтий прапор

32 роки тому над Львовом замайорів синьо-жовтий прапор

306
0

3 квітня 1990 року над Ратушею у Львові було піднято український синьо-жовтий прапор.

З цієї нагоди депутати Львівської обласної ради Соломія Риботицька та Звенислава Мамчур-Калинець зібралися з представниками депутатського корпусу теперішнього та першого демократичного скликання міської ради згадати події того часу.

Депутати спільно з громадськими активістами заспівали Державний Гімн України.

«Це гучна подія 90-х років минулого століття. Маємо пам’ятати важливість цього історичного моменту, коли над адміністративною будівлею обласного центру урочисто замайорів наш синьо-жовтий стяг», – зауважила Соломія Риботицька.

Довідково:

Вранці 3 квітня синьо-жовтий прапор було встановлено на ратуші, в цей момент внизу на площі відбувався велелюдний урочистий мітинг.
До того український стяг майорів над Львовом 72 роки тому, й підіймали його Січові стрільці. Варто нагадати, що у 1990 році Україна була ще УРСР, правили нею комуністи і підняття українського національного стяга сприймалося в Києві як «акт місцевої самодіяльності».
До речі, перше за радянських часів публічне підняття українського прапора теж відбулося у Львові. 26 квітня 1989 року на площі Ринок під час велелюдного мітингу, присвяченому третім роковинам Чорнобильської катастрофи, один із активістів Товариства Лева підняв жовто-блакитний український прапор з вишитим на ньому золотим тризубом.
Але першим українським містом, де було піднято синьо-жовтий прапор над будівлею міської ради, був Стрий. Сталося це 14 березня 1990 року. Наступним став Тернопіль – 23 березня 1990, потім – Львів, Івано-Франківськ. До Києва черга дійшла 24 липня 1990 року.