Головна Історія На Львівщині вшанували пам’ять Українських січових стрільців

На Львівщині вшанували пам’ять Українських січових стрільців

238
0

На горі Маківка сьогодні,1 травня,  урочисто відзначили 107-му річницю перемоги Українських січових стрільців над військами російської імперії.

Участь у заході взяли голова комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Святослав Шеремета, голова комісії з питань історико-культурної спадщини та туризму Іван Щурко, депутатки обласної ради Звенислава Мамчур і Соломія Риботицька.

Присутні поклали квіти до Меморіалу та запалили лампадки пам’яті на могилах загиблих Українських січових стрільців. Священики відслужили чин панахиди за полеглими Героями.

«107 років тому бої Українських січових стрільців з московськими окупантами стали прикладом української звитяги та мілітарних традицій. Минуло більше 100 років, а ворог той самий.

На горі Маківка Українські січові стрільці віддали своє життя за вільну і незалежну державу.

Без історії – немає майбутнього! Слава Україні і її Героям», – сказав Святослав Шеремета.

Довідково:

Бої за панівну висоту гори Маківка тривали з 29 квітня до 4 травня 1915-го між Українськими січовими стрільцями та російськими військами. Контроль над Маківкою був потрібен росіянам для подальшого захоплення села Козьова. Гора Маківка висотою 958 метрів розташована у Високому Бескиді за 8 км від селища Славське.