Головна Історія Цього дня 136 років тому у Самборі народився Лесь Курбас

Цього дня 136 років тому у Самборі народився Лесь Курбас

294
0

Український режисер, драматург та актор, фундатор модерного українського театру, який поєднував національні традиції з новими формами європейського театру, зменшував відчуття меншовартості в українських глядачів.

Про це повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

Але для cтaлiнського репресивного режиму він був ворогом народу. І замість того, щоб створювати сучасні вистави європейського масштабу, відбував ув’язнення у виправно-трудових таборах. У 1937 році в урочищі Сандармох геніального українця розстріляли. Останній спочинок знайшов у братській могилі, поряд із такими ж талановитими й розумними скарбами українського народу. Ухвалою Військового трибуналу Північного військового округу від 31 січня 1957 року справу стосовно Курбаса припинили – через відсутність складу злочину.

“путiнcькa iмпеpiя продовжує використовувати ті ж інструменти проти українського народу. Ми вивчили цей урок історії, виборюємо майбутнє без pocійських терористів! Пам’ять про Леся Курбаса живе у його творчості та у його наступниках. Вічна шана великому українцю!”, – зазначив Максим Козицький.