Головна Історія У Львівському музеї історії релігії відкрили авторську виставку «Тільки політ»

У Львівському музеї історії релігії відкрили авторську виставку «Тільки політ»

61
0

Виставка Віктора та Наталії Проданчуків «Тільки політ» є мистецькою рефлексією на те, що переживає наша країна сьогодні: війна, втрати, розруха, біль і водночас надія, сподівання, віра.

На виставці Проданчуки представили понад сто творів сучасного сакрального концептуального мистецтва: скульптуру, графіку, інсталяцію, асамбляж, живопис. Роботи митців часто виконані в унікальних авторських техніках.

Виставка «Тільки політ» є мистецькою рефлексією на те, що переживає наша країна сьогодні: війна, втрати, розруха, біль і водночас надія, сподівання, віра. Роботи митців, виконані змішаними техніками, зокрема скульптури та рельєфи, вражають своїм унікальним художнім вираженням та оригінальним втіленням ідеї, задуму.

«Ця виставка справляє надзвичайно сильне враження. Вона мотивує до роздумів і торкається душі, промовляючи створеними образами, їх енергетикою, глибоким змістом, емоціями. Коли ми розглядаємо ікони, потрощені кулями, бачимо храми зі скинутими хрестами, то маємо відчуття, що ті кулі пройшли через наші серця і хрести впали в наших душах, що той колючий дріт обплутав страхом, тривогою, відчаєм наші думки, відчуття і почуття. Але водночас виникає впевненість щодо того, що ми маємо перемагати розпач і біль, і ми шукаємо, де, в чому, кому, є те світло, що долає темряву, і той дух, що додає сили йти далі», – зазначила директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк.

Ірина Гаврилюк висловила вдячність авторам Вікторові та Наталії Проданчукам, дирекції та працівникам Львівського історичного музею і всім причетним до створення цього мистецького проєкту. Особливо кураторці виставки – відомій дизайнерці Івоні Лобан. «Відзначимо, що департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА останніми роками реалізував у співпраці з ГО «Арт Студія Івони Лобан» багато проєктів, спрямованих на збереження національної культурної спадщини та популяризацію українського мистецтва», – зазначила вона.