Головна Історія У Магерівській школі вшановують День пам’яті жертв Голодомору

У Магерівській школі вшановують День пам’яті жертв Голодомору

338
0

Щорічно учні Магерівської школи вшановують День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 р. Виступ-реквієм влаштували учні 6 класу під керівництвом Наталії Василівни Зінчук. Сценарій глибоко пройняв кожне серце, кадри і слайди показували всю сутність голоду. Розказано різні факти, як-от розповіді очевидців голоду. Важко було стримати сльози.

Крім цього, в суботу, 28 листопада, відбулась акція «Запали свічку» в центрі смт. Магерова. Присутніми були дуже багато жителів селища, а також учні 6 класу, священики о. Богдан Жук та о. Михайло Побурчак відправили панахиду. Учні принесли лампадки, які встановили в центрі у вигляді хреста.

Голодомор — це одна з найтрагічніших сторінок нашої історії, адже від голоду померли, за різними джерелами, від 3 до 14 мільйонів українців. Кістлява рука голоду торкнулась Лівобережної і частини Правобережної України. Сталінська влада використовувала голод як хороший спосіб придушення антибільшовицьких і антитоталітарних рухів українського народу. Ряд країн визнали Голодомор як акт геноциду українського народу. Хоч голод був під грифом «Абсолютно секретно», проте один із тогочасних політиків М. Хотаєвич сказав: «Між селянами і нашою владою точиться жорстока боротьба. Це боротьба не на життя, а на смерть. Цей рік став випробуванням нашої сили і їхньої витривалості. Голод довів їм, хто тут господар. Він коштував нам мільйони життів, але колгоспна система існуватиме завжди. Ми виграли війну!». Коментарі тут, як кажуть, зайві.

Сьогодні ми, як ніколи, повинні шанувати нашу історію, ставитись до неї шанобливо і передавати наступним поколінням. Ми маємо не забувати про те, що було з нашим краєм, державою. Якщо ми гідні називати себе Патріотами, то треба так любити свою землю, щоб ворог цієї любові боявся.

Алла Войтович.