Головна Історія Пригадали найтрагічнішу сторінку нашої історії

Пригадали найтрагічнішу сторінку нашої історії

253
0

Багато трагедій пережив наш народ, але страшнішого лиха, ніж голод 30-х років, історія України не знає.

— Масове фізичне винищення українських хліборобів штучним голодом було свідомим терористичним актом тоталітарної системи проти мирних людей, внаслідок чого зник не тільки численний прошарок заможних і незалежних від держави селян-підприємців, але й цілі покоління землеробського населення. Було підірвано соціальні основи нації, її традиції, духовну культуру та самобутність, — такими словами звернулася до вихованців, учителів Жовківського центру творчості завідувач методичного відділу Мар’яна Бранець під час акції «Незабутка пам’яті».

Щороку український народ згадує жертв Голодомору: молиться за душі безневинно вбитих людей, запалює свічки, проводить вечори пам’яті, встановлює пам’ятні меморіали.  Весь світ підтримує нас, вшановуючи жертв Голодомору. Усе це для того, щоб ми ніколи не забували трагічних подій у нашій історії.  Наш народ буде жити вічно, бо має велику культуру, багаті землі і сильних, мудрих людей.

Далі присутні на заході, запаливши символічну свічку пам’яті, причепили на карті України маленькі незабутки (на світлині), тим самим вшанувавши померлих від голоду в 30-х роках.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.