Головна Історія Жовківщина вшановувала національного Героя

Жовківщина вшановувала національного Героя

499
0

Незламність духу і чин української ідеї

Минулого тижня наша славна Жовківщина вшановувала свого сина, Героя українського народу, командира Корпусу січових стрільців, коменданта Української військової організації, голову Проводу Організації українських націоналістів, полковника Євгена Коновальця.

14 червня у селі Зашкові, на батьківщині Євгена Коновальця, відбулись урочистості з нагоди 126тої річниці від дня народження Героя. У місцевому храмі присутні спільно помолилися за Україну та усіх героїв України, опісля
запалили лампадки на могилі батьків очільника ОУН.

Урочистою ходою всі попрямували до меморіального музею
Є. Коновальця. Представники влади, громадських та молодіжних організацій поклали вінки і квіти до пам’ятника Євгену Коновальцю. Славний життєвий шлях нашого земляка — взірець для нинішнього і наступних поколіньукраїнців. Із нагоди вшанування пам’яті великого українця, фундатора національного визвольного руху в урочистостях взяли участь голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур і голова Жовківської районної ради Роман Горбань.

Виступи Державної заслуженої академічної капели України «Трембіта», колективів народної самодіяльності Жовківщини заполонили присутніх, додали натхнення. Усі охочі мали змогу оглянути експозиції Львівського історичного музею “Історикомеморіальний музей полковника Євгена Коновальця”.

Далі на славній зашківській землі, у с. Завадові фестивалила
молодь. Цьогоріч патріотичні молодіжні вакації з нагоди 126тої річниці від дня народження Євгена Коновальця проводились водинадцяте і під гаслом   «Джерело духу».

Дощова погода і похолодання звісно внесли корективи у проведення заходів і чисельність учасників. Проте ті, що завітали на фестиваль, знайшли корисне заняття, цікаво відпочили, запозичили нові враження і знайомства, почерпнули дух величі і патріотизму. Велика сцена з портретом Євгена Коновальця, національною символікою і патріотичними гаслами гуртувала зашківську громаду і гостей. Формування патріотичної позиції, розвиток принципів громадянського суспільства, української ідентичності, вдосконалення тіла та духу, стимуляція молоді до здорового способу життя — така мета традиційного патріотичного фестивалю.

Привітали гостей свята о. Іван, народні депутати Віктор Кривенко і Володимир Парасюк, заступник міністра молоді та спорту України Олег Немчінов, заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана СтоколосВорончук, голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур, заступник голови Жовківської районної ради Алла Жук, представник депутата обласної ради Андрія Думи Петро Білуха, сільський голова Зашкова Оксана Чекайло та ін. Усі промовці бажали молодим людям брати приклад із нашого національного провідника Євгена Коновальця, творити майбутнє нашої держави, взяти із
фестивалю жагу боротьби і жагу перемоги.

На гостей чекали військові навчання, інтелектуальні дискусії, показові виступи вихованців кінологічного навчального Центру, футбол босоніж, форум української книги, концерт патріотичної молодіжної музики. У концертній програмі — виступи колективів художньої самодіяльності Жовківщини, учнів Зашківської школи,  гуртів «Друже Музико», «Жива», «Залізний Хрест», «Рай Із Твоїх Снів», «ЛТК», Holly Loud, Guys Band, а також Юлії Качули (Крим), Міли Моравської, Зиновія Медюха. Хедлайнер – гурт “Тінь Сонця”.

Валентин Лунейко і Наталія Фещенко із Києва представили книжкову виставкупродаж. Вони пропонували увазі відвідувачів історичну, сучасну, пізнавальну літературу, пропагували найцікавіше, що треба прочитати кожному українцеві. Приємно, що молодь цікавилася українською книжкою, творчо дискутувала, купувала.

Марія Луцяк із с. Космача Косівського району приїхала у Зашків вперше, дізналася про фестиваль у соціальних мережах. Вона торгувала сиром, в асортименті було більше десяти видів: бринза, вурда, моцарела, буц, сологуні, сиркосичка, сирконики та ін. Кілограм натуральної продукції коштував 150 гривень, стільки ж цінила за масло. Пані Марія розповіла, що корови і вівці зараз пасуться на полонинах, там же із молока виготовляють сири і масло.

У рамках фестивалю «Зашків — Джерело духу» велосипедисти Жовківщини — вихованці відділу велосипедного спорту ЛОДЮСШ (тренер Михайло Колодій) і табору «Росинка» (керівник Лука Павлюк) дали старт велопробігу «Від Степана до Євгена» пам’яті полковника Євгена Коновальця. Виїзд учасників відбувся від пам’ятника Євгену Коновальцю у Жовкві. Велосипедисти Львова стартували біля пам’ятника Степанові Бандері. Обидві команди зустрілись у Великому Дорошеві і разом продовжили велопробіг у славний Зашків, де на них чекали цікаві атракції та нагороди.

Організатори заходу — молодіжні громадські організації Львівщини, Міністерство молоді та спорту України, Львівська обласна  державна адміністрація, Львівська обласна рада, Жовківська районна державна адміністрація, Жовківська районна рада, Зашківська сільська рада — подбали, аби програма фестивалю була актуальною й цікавою для молоді різного віку й асоціювалася з духом патріотизму, здоровим способом життя, високими моральними цінностями та розвитком української культури і духовності.

Цьогорічний  фестиваль — це діалог крізь століття. Будьмо гідними наших славних предків, адже, як і в часи Коновальця, нині нам доводиться відстоювати право на свободу та незалежність зі зброєю в руках.  На таких культурномистецьких заходах пропагують патріотичне слово, пісню, бойове мистецтво,  гартуються молоді люди — майбутнє нашої держави!

Євген Коновалець — приклад для усіх нас. Тільки своєю працею, єдністю, добрим ставленням один до одного ми можемо підтверджувати ту славу, дух  і жертву, яких навчив Полковник. «У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ на націю», — ці повчальні слова Є. Коновальця завжди актуальні, адже згуртовують українців, закликають до державотворення, мобілізують. Фото та відеопрезентація на великій сцені фестивалю про славного сина зашківської землі та інших героїв національновизвольного руху відкрила окремим нові сторінки історії, інших надихнула заглибитися у минуле, почерпнути повчальне, щоб впевнено творити майбутнє.

А це — основа патріотичного виховання молоді!

Уляна ЛАЩІВСЬКА.