Головна Герої Будьмо гідними пам’яті Українських Ангелів!

Будьмо гідними пам’яті Українських Ангелів!

239
0

Саме у ці дні українці вшановують свох героїв, схиляють голови при поминанні жертв Майдану. Під час Революції Гідності протистояння між народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Євромайдану. Їх назвали Небесною сотнею – українців, які попрощалися зі життям на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем поринула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі. У глибину трагедії дворічної давності поринули учасники вечора-пам’яті, що проходив у районному Народному домі. Організатори у сценічних образах і пісенно-хореографічних номерах вміло передали глибину втрат і нестерпного болю. Відеослайди відтворили тогочасні події на Майдані, у серці столиці нашої держави, де палало, диміло, і невідь-звідки чатувала небезпека від снайперської кулі. Після переглянутого  залу оповила тиша. Тиша, в якій відчувалися біль, смуток і скорбота. Хвилиною мовчання присутні вшанували героїв Небесної Сотні.

Українські Ангели загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави, і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним. Тому пам’ять про героїв завжди житиме у наших серцях. Не забуватимемо і нашого земляка 33-річного Анатолія Жаловагу, мешканця Дублян, застреленого на Майдані 20 лютого 2014 року. Ці події Революції Гідності назавжди переписали сторінки нашої історії. Своїми спогадами й емоціями поділилися учасники художньої самодіяльності району. Кожен свідомий громадянин України має пам’ятати шляхетний вчинок Небесної Сотні, адже вони віддали свої життя за нас. А ми повинні це цінити і не забувати.

Минає друга річниця кривавого розстрілу Небесної Сотні. А ми мусимо відповісти перед пам’яттю загиблих героїв і вже не маємо права виправдовуватися, що за два роки нам хтось заважав зробити те, за що Небесна Сотня виходила на Майдан.

Безсмертні душі вбитих відійшли у небеса, але вони житимуть вічно у народній пам’яті, бо «Герої не вмирають!». Вони боролись за надію на краще майбутнє. Їх вчинки не будуть забуті ніколи. Наше завдання – захищати рідну землю щоденною працею і добрими вчинками. Країна змінилася, настала нова історична віха. Це віха, що направляє Україну у нове цивілізоване русло. Небесна Сотня виконала свою земну місію. Тепер наша черга працювати і творити майбутнє. Тож будьмо гідними пам’яті Українських Ангелів!

Уляна Лащівська.