Головна Герої На Личакові вшанували пам’ять Січових Стрільців, вояків УПА та новітніх Героїв

На Личакові вшанували пам’ять Січових Стрільців, вояків УПА та новітніх Героїв

87
0

 5 червня, у Львові на Личаківському  кладовищі традиційно на Зелені Свята – Зіслання Святого Духа й Пресвятої Трійці вшанували  полеглих захисників України  – Січових Стрільців, вояків УПА та новітніх Героїв російсько-української війни.

Громадськість,  військові, депутати Львівської обласної ради Соломія Риботицька, Святослав Шеремета, Олег Дуда зібралися на могилах УСС на Марсовому полі: тут провели панахиду та запалили свічки на могилах Січових Стрільців, потім перейшли до могил новітніх Героїв російсько-української війни, жертв репресій та Меморіалу УПА на Марсовому полі, Поля почесних поховань на Личакові, Військового Меморіалу УСС та УГА, могил учасників АТО/ООС.

«Ще з середини ХХ століття у нас є традиція – на Трійцю вшановувати військові поховання Героїв, які поклали життя за Україну. У неділю разом з багатьма небайдужими людьми ми приходимо помолитися та поставити свічки на Янівський цвинтар, де є меморіал Січових стрільців, меморіал закатованих у львівських тюрмах НКВС та інші могили героїв України. На другий день Трійці ми традиційно зустрічаємося на Личаківському кладовищі, щоб вшанувати тут наших полеглих Героїв.

Наша спільна пам’ять і наша спільна молитва є дуже важливими для нашого майбутнього», – зазначила політична та громадська діячка, волонтерка, народний депутат України Софія Федина.

Голова комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Святослав Шеремета наголосив, що вшанування українських Героїв сьогодні актуальне як ніколи. «Тисячі українців віддали своє життя за волю, незалежність та територіальну цілісність України. Маємо пам’ятати їх подвиг і віддавати шану кожному борцю за українську державу», – зазначив Святослав Шеремета.

Під час заходу присутні виконали Державний Гімн України та гімн ОУН «Зродились ми великої години».