Головна Герої Прагнення до свободи – вчора, патріотизм і нездоланність – сьогодні, гідна Україна...

Прагнення до свободи – вчора, патріотизм і нездоланність – сьогодні, гідна Україна – завтра

410
0

Минають роки, відлітають у вічність… Більше півстоліття минуло з тієї тривожної ночі, коли замовкли останні постріли гармат і настала тиша, за яку заплачено ціну життя мільйонів людей. В жахіття війни було втягнуто 67 держав — 80 % населення земної кулі. Друга Світова тривала довгих 6 років. Вона пронеслася над величезними територіями Європи, Азії й Африки, охопила простори всіх океанів. У цій війні загинуло близько 60 млн. осіб, не кажучи вже про поранених і тих, хто пропав безвісти. Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні. Все далі відходять грізні роки Другої Світової війни. Але не згасає пам’ять про тих, хто приніс на вівтар Великої Перемоги своє життя, хто поліг у боях заради  щастя інших.

Минулої неділі за участю представників влади, громадських організацій та священнослужителя біля районного Народного дому у м. Жовкві проходило віче-реквієм, а також на міському цвинтарі Панахида за загиблими у Другій світовій війні та  з нагоди Дня пам’яті та примирення.

Упродовж  попередніх 24 років Незалежна Україна відзначала 9 травня Днем Перемоги за устале-ним радянсько-російським зразком. Це святкування не відповідало історичній пам’яті українського народу і загальноєвро-пейським традиціям, призводило до ігнорування трагічних сторінок ІІ світової війни. Відповідно до Указу Президента, підписаного 2015 року, з метою відзначення гідного вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у цій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму, 8 травня вважається Днем пам’яті та примирення.

Хвилини мовчання –затихли всі кроки,
Скорботи хвилина, громада мовчить.
Ніколи хай ті не вертаються роки,
Димами не вкриється неба блакить,

— такими віршованими рядками ведуча, керівник відділу культури та туризму Галина Фесюк розпочала віче-реквієм.Після звучання Гімну України молодь вручила ветеранам (на жаль, їх залишилось так мало) троянди та маки (на світлині внизу), як символ пам’яті та примирення.

До ветеранів і всіх присутніх із привітальними та подячними словами звернулися голова Жовківської РДА Надія Щур, голова Жовківської райради Роман Горбань, мер міста Петро Вихопень. У контексті їхніх виступів зазначалася актуальність примирення саме сьогодні, коли в Україні знову точиться війна. Окрім цього було сказано: «Сьогодні, у День пам’яті та примирення, ми вшановуємо кожного ветерана, кожного, хто не повернувся з минулої війни. Низько схиляємо голови й перед тими, хто ціною власного життя захищає нас сьогодні від ворога на сході України. Вшановуючи цей день, пам’ятаймо минуле, берімо з нього уроки, щоб не допустити ворога панувати на нашій українській землі».

Від імені ветеранів міської організації звернувся Роман Сокальчук, який подякував усім за розуміння та пригадав нелегке минуле, яке врізалося у пам’ять.

Після урочистої частини усі учасники попрямували на міський цвинтар, до могил воїнів загиблих у роки Другої світової війни для покладання квітів та відправи Панахиди, яку очолив о. Михайло, ЧСВВ.

Із кожним роком реальних свідків та учасників Другої світової війни стає все менше. Настане день, коли вони підуть від нас у вічність і дуже важливо не забувати, до чого призводить війна, гординя і неповага один до одного, безглузда  ідеологічна конфронтація та зрада елементарним людським цінностям. В іншому випадку ми маємо всі шанси на повторення тих жахів, відблиски яких, на превеликий жаль, ми спостерігаємо останнім часом між братніми народами.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.

привітання ветеранів на Жовківщині