Головна Герої У День Гідності та Свободи на Личакові вшанували пам’ять полеглих Героїв

У День Гідності та Свободи на Личакові вшанували пам’ять полеглих Героїв

86
0

Під час Євромайдану у лави Небесної сотні став 21 Герой зі Львівщини.

Сьогодні, 21 листопада, в Україні відзначають День Гідності та Свободи, дев’яту річницю початку Революції Гідності. З цієї нагоди у нашій області провели низку заходів.

Під час Євромайдану у лави Небесної сотні став 21 Герой зі Львівщини, 4 з них поховані на Личакові.

Представники влади, громадськості, військовослужбовці поклали квіти та лампадки до могил Героїв Небесної Сотні на полі почесних поховань №67 Личаківського кладовища. Усі присутні виконали Державний гімн України.

Опісля представники духовенства провели чин поминальної панахиди за загиблими Героями.

Також, сьогодні на проспекті Свободи проведуть акцію «Ремінісценції Майдану». Це – мистецький перформанс, під час якого усі присутні зможуть відчути дух, що панував 9 років тому, коли розпочинався Майдан. В межах заходу співак Shumei на фортепіано виконає пісні, які лунали зі сцен Майдану у Львові і не тільки. Також, прозвучить декілька пісень, що вже стали символами від 24 лютого. Окрім цього, усі охочі зможуть сфотографуватись біля фотозони, на якій зображений один з моментів Львівського майдану.

Нагадаємо, що День Гідності та Свободи встановили згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Ціною 3-х місяців Євромайдану стали 106 убитих і понад 2 тис. поранених. А вже навесні 2014 року почалася військова агресія росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.