Головна Герої Захиснику зі Старич посмертно присвоїли звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота...

Захиснику зі Старич посмертно присвоїли звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка»

52
0

Вчора, 28 червня, у День Конституції, Президент України вручив відзнаку сімʼї загиблого старичанина Кулика Сергія Григоровича – дружині Ользі, донькам Вікторії та Олександрі.

Указ «Про присвоєння звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка»» підписав Президент Володимир Зеленський.

Коли 24 лютого російський агресор підступно напав на Україну, штаб-сержант Сергій Кулик одразу долучився до побратимів й став з ними на захист Гостомеля. А 3 березня, під час звільнення міста від російських військ, він, кулеметник взводу, у складі батальйонно-тактичної групи вступив у бій з противником, який атакував місто десятьма бойовими машинами десанту та близько сотнею піших загарбників. Українцям було надзвичайно важко стримувати окупантів. Щоб зберегти життя бійців командир відділення вирішив відступати.

Як досвідчений воїн Сергій Григорович розумів — щоб відділення відійшло у безпечне місце, потрібен час, а ворог продовжував невпинно атакувати. «Боцман» ухвалив рішення викликати вогонь противника на себе.

Під час бою штаб-сержант дістав кульові поранення, та, попри це, продовжував прикривати передислокування бійців. Однак, невдовзі від ворожих уражень його серце зупинилось.

Своїми рішучими діями Сергій Кулик забезпечив виконання поставлених перед особовим складом завдань, не допустив проникнення диверсійно-розвідувальних груп, а ціною власного життя зберіг підлеглий особовий склад.

З матеріалів кореспондентки АрміяInform Наталії Задверняк.