Головна Коротко «Бо до тебе навесні я повернусь, мила…»

«Бо до тебе навесні я повернусь, мила…»

226
0

Спільно з Львівським обласним козацьким товариством «Міжнародної Асоціації «Козацтво» та Громадською організацією «Міжнародна академія літератури і журналістики за підтримки Міжнародного Центру ЮНЕСКО засновано літературно-мистецьку премію всесвітньовідомого композитора і виконавця авторських пісень Героя України, відданого сина українського народу Володимира Івасюка.

Урочиста церемонія вручення у номінації «Авторська пісня» відбуватиметься щороку під час проведення Міжнародного фестивалю юних поетів, прозаїків, журналістів, митців малюнку, художнього фото, авторської пісні та літературно-мистецьких композицій «Рекітське сузір’я».

4 березня відзначили 69 річницю з дня народження Володимира Івасюка, і 39 — з його смерті. Володимир Івасюк — один із основоположників естрадної української музики. Він залишив нам у спадок величезне багатство – 107 пісень, 53 інструментальних твори, музику до спектаклів. Професійний медик, скрипаль, чудово грав на фортепіано, віолончелі, гітарі, майстерно виконував свої пісні. Неординарний живописець.

У 1970 році написав пісні «Червона рута» і «Водограй», які вперше виконав з Оленою Кузнецовою. Володимир Івасюк — автор відомих творів: «Я піду в далекі гори», «Пісня буде поміж нас», «Два перстені», «Запроси мене у сни», «Колискова для Оксаночки», а також багато інших, які стали легендою української культури.

Уляна Гринчук.