Головна Коротко Година Землі

Година Землі

157
0

Єпископ Михаїл Колтун, голова синодального комітету УГКЦ з питань екології, закликає 25 березня, о 20:30 взяти участь у заході «Година Землі» і вимкнути необов’язкове світло та електричні пристрої на одну годину, щоб привернути увагу до екологічних проблем життєдіяльності планети.

В архипастирському посланні, яке  було поручено прочитати в церквах у неділю, 19 березня і в день відзначення «Години Землі», написано: «Земля, ще колись була пусткою… А тепер з Божої волі на ній ми живемо. Бог створив на землі усім людям достаток для життя. Не випадково земля стала такою благодатною для усіх людей, які жили і живуть. Але ми маємо пам’ятати, що і після нас захочуть люди жити так, як  ми. І так, як нам Бог ущедрив і зберіг цю Землю, так і ми маємо її берегти для теперішніх і прийдешніх поколінь. У добрих намірах за збереження життя на Землі заіснувала ініціатива «Година Землі». В цей час ми місцями будемо гасити електричне світло, і запалювати свічки, щоб цим заявити один одному, щоб ми усі взялись сумлінно підтримувати нашу матір-Землю, підтримувати природню екологію в навколишньому світі й екологію свого здоров’я, як тіла так і душі. Ми маємо починати з себе, щоб бути прикладом і наукою до наслідування іншим. Довкілля, в якому живемо, маємо сприймати з Божої руки, яке Бог дав, кажучи: «Будьте плідні й множітеся, й наповняйте землю, і господствуйте єю …» /кн. Буття 1. 28/.

Практичні поради. Цьогоріч в рамках підтримки акції «Година Землі» впродовж дня посадити «дерево миру» (це може бути одне символічне або декілька, у вигляді алеї). 25 березня, о 20.30 — молитва при світлі свічок. Молитва на вибір, з душпастирем або без нього: Вечірня, Ісусова молитва, вервиця чи Хресна дорога з екологічними роздумами.

Для людей доброї волі, які не зможуть бути спільно у храмі, але бажають долучитися, пропонуємо погасити в своїх домівках необов’язкове світло та запалити свічу, помолившись у наміренні: «За ласку розпізнання Божих дарів у створеному Ним світі та вміння їх раціонально використовувати».

Прес-служба єпархії.