Головна Коротко Лісівники Жовківського підприємства ЛГП «Галсільліс» продовжують садити ліс

Лісівники Жовківського підприємства ЛГП «Галсільліс» продовжують садити ліс

353
0

Лісівники Жовківського дочірнього лісогосподарського підприємства ЛГП «Галсільліс» продовжують садити ліс. Цьогоріч мають на меті заліснити 44,1 га території. Отож, 31 березня садили молоденький ліс в урочищі «Батівка» на території Надичівської сільської ради (лісник Петро Звір). До такої гарної акції долучилися представники Жовківської районної ради з головою Романом Горбанем, активні учасники зі сіл Гребінців, Віднева, Сулимова, Звертова та Батівки, а також, що дуже важливо, учні та вчителі Звертівської школи. Прибули садити ліс керівник ДЛГП ЛГП «Галсільліс» Василь Сало й генеральний директор обласного управління «Галсільліс» Петро Пешко.

До речі, минулоріч, в жовтні, під час проведення суцільної рубки в цьому урочищі, окремі мешканці сіл Сулимова, Віднева виявляли недовіру працівникам «Галсільлісу», що ліс буде зрубано, а новий – не посаджено. Однак представники підприємства таки переконали селян, що навесні ділянку буде заліснено.

Щодо позитивного вирішення цього питання активну участь брала й сільський голова с. Надичів Ольга Драган, яка була присутня й під час садіння лісу.

Як розповів головний лісничий Андрій Гульгун, спільними зусиллями учасників акції вдалося заліснити аж дві ділянки – 2,5 та 1,2 га, посадивши при цьому 80 % дуба, 20 % сосни плюс дугласію на площах минулорічних зрубів. Особливу схему застосовує «Галсільліс» під час посадки лісу: 8 рядів дуба, 2 ряди сосни. Садять й дугласію із закритою кореневою системою (500 шт.), яка швидко росте й добре пристосована до кліматичних умов регіону. Саджанці дуба та сосни вирощуюють у власному розсаднику, що у с. Туринці, а от дугласію закуповували (один саджанець обійшовся підприємству 8 гривень). Слід сказати, що придбано й 12 мечів Колесова, які вкрай необхідні для садіння.

Напередодні працівники Жовківського лісництва (в. о. лісничого Р. Малоїд) ДЛГП ЛГП «Галсільліс» розчистили ділянку на дорозі Звертів-Сулимів від захаращення та сміття.

Отож, веселий настрій та корисна робота на свіжому повітрі згуртували природолюбів, подарувавши позитивні емоції та можливість власноруч зробити добру справу на віки.

Загалом, станом на 4 квітня, в лісовому підприємстві вже посаджено 23,5 га лісу.

Зоряна Микитюк.