Головна Коротко В Куликові відбувся IX фестиваль коляди “Колядуймо разом”

В Куликові відбувся IX фестиваль коляди “Колядуймо разом”

283
0

У неділю в Куликові відбувся IX фестиваль коляди "Колядуймо разом", який започаткований 13 січня 2008 року, коли на центральній площі Куликова колядували разом із Народною капелою «Джерело» та чоловічою капелою «Прометей» Львівського національного університету імені Івана Франка майже усі куликівці. Тоді, з благословення та легкої руки доброї пам’яті ієромонаха отця Василя Вороновського, ця спільна коляда згодом переросла у свято Коляди у містечку.

Цього року у фестивалі взяло участь 9 колективів, в тому числі вертепи та церковні хори із міст Львова та Дублян, смт. Куликова і навколишніх сіл Стронятина, Сулимова, а також тріо з Великого Дорошева.

Як підкреслили присутні, величне дійство додало різдвяного настрою,  сприяло згуртованості громади та засвідчило активну участь церковних хорів, які своїм співом возвеличували Новонародженого Ісуса.

Мета фестивалю – відродження духовних традицій колядок і вертепів. Тому саме куликівський вертеп дуже влучно висвітлив сьогоднішні історичні події, поєднуючи їх із християнською подією — народженням Ісуса. Як знаємо, саме вертепи могли у найважчий для України час відтворювати історичні події та піднімати нарід на дусі колядками і щедрівками, віншуваннями та побажаннями, щоб всяка нечисть геть згинула з України.

Фестиваль тривав майже чотири години, в ньому активну участь взяли і глядачі. На захід прибули й представники влади, депутати та активісти селища. З вітальним словом виступили голова селищної ради Лілія Бова, голова Жовківської районної державної адміністрації Надія Щур, заступник голови РДА Юрій Дубневич,  заступник голови Жовківської районної ради Алла Жук.

У різдвяному дійстві взяли участь багато творчих людей та поціновувачів українських традицій. Радує присутність молоді та людей старшого віку.

Фестиваль закінчився, а куликівці ще довго колядували опісля і добрим словом згадували кожний виступ.

Наш кореспондент.