Головна Коротко Влада Жовкви не встановила пам’ятник Тарасу Шевченко на 200-річчя з дня народження....

Влада Жовкви не встановила пам’ятник Тарасу Шевченко на 200-річчя з дня народження. Хоча попердньо обіцяла.

339
0

Минулої неділі громада Жовкви, представники духовенства і влади зібралися на площі Вічевій на віче, ,приурочене 200-й річниці від дня народження Великого Сина України Тараса Шевченка.

З часу освячення памятного знака на місці втраченого кварталу, де частина жовківян сподівається побачити пам’ятник Т. Шевченку, уже минуло десять років. А питання його будівництва і навіть визначення місця остаточно не вирішено. Хоч і запевняла влада до 200-річчя народження Т. Шевченка у  Жовкві буде памятник,  але цього не сталося. Будемо сподіватися, що славний Кобзар все ж таки удостоїться памятника у нашому місці.

Про це висловлювались у виcтупах голова Благодійного фонду спорудження памятника Михайло Коляда, голова Жовківської районної ради Тадей Швай, його заступник Богдан Юрдига, мешканці Жовкви. Священики Петро Бранець (церква Праведного Лазаря) і Софрон Попадюк (церква оо. Василіян) закликали звертатися до двох настільних книг українців – Біблії і «Кобзаря», які дадуть відповіді на насущні питання життя, стануть щоденним дороговказом.

Полумяні рядки Шевченкової поезії звучали на віче. Не даймо ж їм погаснути… Нехай полум`я Кобзаревого слова горить ще сильніше, здолає темряву сьогодення. Його поезія нині особливо актуальна, бо не тільки надихає, а й вселяє оптимізм:

Борітесяпоборете,

Вам Бог помагає!

За вас правда,  за вас слава

І воля святая.

Уляна ЛАЩІВСЬКА.