Головна Коротко Водозабір Зарудці-Львів призвів до обмеження ведення господарської діяльності та користування землею у...

Водозабір Зарудці-Львів призвів до обмеження ведення господарської діяльності та користування землею у селі

305
0

Голова Зашківської сільської ради Оксана Чекайло звернулася до постійної комісії з питань контролю за ефективністю державних і обласних програм та рішень ради Львівської обласної ради щодо вирішення проблем жителів села Зарудці, що розташоване у зоні депресійної лійки.

Оксана Чекайло розповіла депутатам про те, до яких екологічних та соціальних наслідків призвело функціонування водозабору Зарудці – Львів, який постачає воду в обласний центр  (водозабір збудований ще у 60-х роках минулого століття).

Село Зарудці потрапило у зону дії депресійної  лійки та зазнало відповідних наслідків: пониження рівня ґрунтових вод, підтоплення, осідання  ґрунтів, руйнування осель, відсутність води у криницях. Це водночас  призводить до обмеження ведення господарської діяльності та користування землею у селі.

Як компенсацію за водозабір у селі було розпочато будівництво  централізованого водогону.  Однак будівельні роботи досі не завершені, об`єкти не здані в експлуатацію.

Депутати Львівської обласної ради, розглянувши це питання, вирішили підготувати звернення у відповідні інституції для того, щоб допомогти селянам у вирішенні їхнього питання.