Головна Коротко Вшанували жертв села Сагринь

Вшанували жертв села Сагринь

162
0

8 липня українці спільно з Президентом Петром Порошенком відвідали Холмщину та вшанували пам`ять жертв українського села Сагринь, що було спалене в березні 1944 року. У межах вшанування відбулось офіційне відкриття Меморіалу пам’яті українців, які загинули у 1944 році у селі Сагринь Люблінського воєводства у Польщі. Понад дві тисячі учасників спільно помолилися за загиблими українцями в Турковицькому Свято-Покровському православному монастирі.

Опісля, українці з Волинської, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської областей та Об’єднання українців у Польщі поклали квіти та запалили лампадки до Меморіалу. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих. Участь у заході також взяла делегація Жовківського району, очолювана головою Жовківської РДА Надією Щур.

Довідково: 10 березня 1944 року в українському селі Сагринь (нині Грубешівський повіт Люблінського воєводства Польщі) за різними даними загинуло від 800 до 1200 цивільних мешканців, 70% з яких — люди похилого віку, жінки та діти.

Наш спецкореспондент