Головна Коротко Жовківські комунальники не мають спецтехніки для прибирання снігу

Жовківські комунальники не мають спецтехніки для прибирання снігу

333
0

Морозна сніжна зима — суворий і непідкупний екзаменатор для житлово-комунальної галузі, дорожників будь-якого міста. Її з острахом чекають, до неї готуються, однак вона знову і знову приходить несподівано.

Справжня зима цьогоріч завітала у третій декаді січня. Стовпчик термометра опустився нижче 15 градусів морозу, і закурило, й замело. Деякі населені пункти залишились без електропостачання.

Зима подарувала вкриті льодовим дзеркалом, однаково небезпечні як для автолюбителів, так і для пішоходів дороги, слизькі і засипані снігом тротуари. Про забезпечення життєдіяльності житлово-комунальної сфери, розчищення доріг ми попросили розповісти керівників організацій, від яких залежить спокійне життя наших громадян взимку.

Євгенія Оверко, начальник комунального підприємства «Жовківське МВУЖКГ»:

— З початку зими, дякувати Богу, у комунальній сфері міста не виникало ніяких клопотів. Працюємо у звичному режимі, вирішуємо поточні проблеми. Будинки опалюються й освітлюються.

З початком ожеледиці та снігопадів очищаємо від снігу і посипаємо вулиці, які і прибираємо, тобто визначені міською радою.

Гірша ситуація із міськими дорогами. На їх очищення місто немає техніки. Стара снігоочисна машина списана ще двадцять років тому, а нової не куплено. За оренду техніки у дорожників або у водному господарстві потрібні немалі кошти, які не закладені у бюджеті. Грейдера з написом «Жовківській громаді від Т. Козака» немає.

Тому повороти, зокрема на вулиці Гасина, де найбільше проїжджає пасажирського транспорту, перехрестя центральних вулиць посипаємо вручну. Повідомили підприємців, які не уклали з нами угоди, про очищення прилеглих територій. Проблемною у прибиранні й очищенні від снігу є автобусна станція. Її працівники не слідкують за благоустроєм, а там щоденно велике скупчення людей. За неприбирання прилеглої території на автостанції складено протокол на адмінкомісію.

Любомир Боровик, головний інженер філії «Жовківська ДЕД»:

— На дорозі міжнародного значення Львів — Рава-Руська, найбільшому відтинку, який ми обслуговуємо, повністю забезпечено проїзд автотранспорту. Цілодобово ведеться чергування, і працює техніка.

На розчищенні та посипанні дорожнього полотна задіяно 4 піско-розкидачі, 2 плужних снігоочисники від ПП «Рома», 3 навантажувачі для насипу піскосумішей, в резерві ще 2 автогрейдери і Т-150К для випадку сильних снігопадів і заметілей.

Проблемних заторів на дорозі не було. У неділю ввечері два тіри ускладнили рух у Куликові, але проблему вдалось локалізувати.

Піскосуміш заготовлена заздалегідь, а пальне для роботи техніки виділяє наше обласне керівництво, додатково забезпечила і Жовківська РДА. Тож ситуація стабільна. У сусідньому, Сокальському районі, зима норовитіша — там перекурює дороги. У нас заметілей менше, тож вчасно на-магаємось реагувати на опади снігу.

Володимир Дончик, начальник Жовківського району електричних мереж ПАТ «Львівобленерго»:

— З 20 до 27 січня через налипання ожеледиці в населених пунктах нашого району були перебої з електропостачанням. Наприклад, 20 січня, станом на 12 год. у 21 населеному пункті електропостачання було припинено повністю, а в 24 — частково, вимкнено світло у 196 підстанціях.

Для проведення аварійно-відновлювальних робіт залучено 10 своїх і 2 бригади з Пустомитівського і Городоцького районів. Підприємство «Львівенерготранс» додатково виділило 2 автотранспортних підйомники.

До 27 січня всі електропідстанції відновлено, усі населені пункти району нині з електрикою.

Як поінформував директор комунального підприємства «Жовківське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Віктор Гнатюк, водопостачання у Жовкві проводиться, практично, безперебійно. Прориви водомереж були, але їх оперативно ліквідували.

За словами начальника Жовківської районної служби газопостачання Андрія Маркова, проблем із газопостачанням у районі немає. Газівники працюють у звичному для зимової пори режимі.

Уляна ГОЛОВЕНЬКО.