Її можна оглянути до 22 лютого 2025 року.
Сьогодні, 10 грудня, у Львівському музеї історії релігії відкрили виставку графіки художниці-реставраторки Оксани Гірняк «Чорна палітра війни». На виставці представили роботи художниці, створені протягом останніх місяців – понад 50 одиниць чорно-білої графіки.
За словами мисткині, саме чорний та білий кольори дозволяють зосередити увагу глядача на основних елементах композиції. Використання нестандартних технік, таких як поєднання акрилу та маркера, робить роботи сучасними та експериментальними.
Джерелом ідей для малюнків художниці стало саме життя. Авторка переосмислює свої емоції, а рефлексії втілює у роботах: одні пронизані теплом і турботою, інші примушують відчути жах, ненависть, треті – видавити сльозу, четверті додають віру й надію. Так виникли серії «Ми не ціль», «Ритми природи», «І духом твоїм».
Представлені роботи обʼєднані трьома циклами, що відображають три аспекти нашого сьогодення: безсилля перед обличчям війни, незламність природи та силу людського духу.
Графіка, що зображає зруйновані міста та вільних птахів, створює потужний контраст, символізуючи руйнування і відродження. Художниця майстерно використовує контраст глибокого чорного акрилу та яскравих білих ліній маркера, передаючи всю палітру емоцій.
За словами Оксани Гірняк, саме тандем двох кольорів створює відчуття глибини та обʼєму, роблячи композиції динамічними та виразними: «Ці три серії розкривають різні грані війни від руйнувань до надії та віри в майбутнє. Роботи, що зображають руїни та вільних птахів, створюють потужний контраст, символізуючи руйнування і відродження. Сама ж виставка – це як голос, який закликає нас не забувати про трагедію війни і вірити в краще майбутнє».
Відвідувачі виставки можуть побачити так роботи художниці як «Ангела світла», «Зруйноване гніздо», «На руїнах, де колись цвіли сади», «Спокій Святого Духа», «Шлях до невідомого», інші. Експозиція доступна для огляду у залі музею до 22 лютого 2025 року.