Головна Культура Поціновувачів музики запрошують на фестиваль присвячений постаті видатного польського піаніста

Поціновувачів музики запрошують на фестиваль присвячений постаті видатного польського піаніста

166
0

Впродовж 6-15 листопада у Львові відбудеться IX Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського»

Фестиваль присвячений постаті видатного польського піаніста, композитора, політичного та суспільного діяча.

Саме у Львові він як піаніст дав свої перші концерти у 1887 та 1889 роках, а вже після тріумфальних гастролей світом, у червні 1902 року, його виступ на сцені Скарбківського театру зібрав аншлаг.

Розпочнеться фестиваль у День народження Ігнація Яна Падеревського – 6 листопада, онлайн-концертом «Vivat, Paderewski!». У день народження Артиста і патрона Фестивалю молоді віртуози України, Польщі та Америки об’єднаються у спільній події. Музичні твори виконає молодь з Вінниччини, Львова, Польщі та США.

Окрім того, в програмі фестивалю на слухачів очікуватиме Віртуальна презентація опери «Манру», авторський проєкт «Повернення Манру» Польсько-української фундації ім.І.Я.Падеревського. Подія приурочена 120-ій річниці з дня відкриття Львівської опери і 160-річчя з дня народження І. Я. Падеревського.

Завершення фестивалю відзначать концертом присвяченим року Івана Павла ІІ (15 листопада). Відбудеться він у Латинському кафедральному соборі у Львові. Літературно-музична програма концерту складається з творів, пов’язаних з постаттю св. Івана Павла ІІ

У 2020 році, у зв’язку із карантинними обмеженнями, частина подій відбудеться в онлайн-форматі.