Головна Культура «Степан Бандера – провідник української ідеї»: Львівський палац мистецтв запрошує на наукові...

«Степан Бандера – провідник української ідеї»: Львівський палац мистецтв запрошує на наукові читання

124
0

У вівторок, 7 листопада, у Львівському палаці мистецтв відбудуться Другі наукові читання імені Івана Боберського на тему «Степан Бандера – провідник української ідеї».

«Без Івана Боберського не було б Євгена Коновальця, без Євгена Коновальця – Степана Бандери та цілого покоління борців за волю України.

Що робить Степана Бандеру символом українського визвольного руху? Чому його, в’язня гітлерівських концтаборів, з деяких трибун називають ворогом, а ми – Провідником і Героєм? Щоб зрозуміти це, варто подолати стереотипи, які утвердилися в суспільстві завдяки потужній російсько-радянській пропаганді. Базуючись на архівних фактах, цікавих і невідомих широкому загалу матеріалах, автор розповідатиме про життя лідера ОУН без штучно створених міфів: які погляди він мав, якими ідеалами керувався і, зрештою, якою був людиною. Для широкого кола зацікавлених важливо, занурившись у життєву атмосферу покоління Бандери і бандерівців, які виборювали незалежність України у ХХ століття, сформувати власне ставлення до його Героїв.

Постать Степана Бандери викликає шквал емоцій. Власне емоцій забагато, а фактажу – замало про самого Бандеру, його родину та соратників, щоб кожен мав можливість зробити свій висновок про цю історичну постать. Власне адекватного розуміння й емоцій забагато, а от об’єктивного фактажу від перевірених джерел, сумлінного аналізу контексту тодішніх подій, дискусії та висновків бракує. Настане час, коли обговорювати постать Бандери і бандерівців ми будемо не з політичних поглядів та оцінюватимемо його за сучасними мірками», – кажуть організатори.

Подія організована у співпраці комісії тіловиховання і спорту імені Івана Боберського Наукового товариства імені Шевченка, відділу новітньої історії Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, історичного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка, Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею та Львівського палацу мистецтв.

Лектор: Микола Посівнич – кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, доцент кафедри історичного краєзнавства Львівського національного університету ім. І. Франка.
Модератори заходу: Роман Метельський та Андрій Сова.

Початок о 17.00