Виставки польських митців у Львові: дослідження людської вразливості та відродження
У Львівському палаці мистецтв презентували дві масштабні виставки польських митців, які досліджують теми людської вразливості, змін, зникнення та відродження.
«Це – перший настільки масштабний проєкт, і ми сподіваємося, що це лише початок великої співпраці. Ми відкриваємо нову сторінку у взаємному культурному діалозі: сучасне польське мистецтво в Україні, а українське – в Польщі», – наголосив генеральний директор Львівського палацу мистецтв Левко Ванькович.
Виставка Войцеха Пукоча
“Оспівувати скалічений світ” – ретроспектива творів відомого художника, ректора Вроцлавської академії мистецтв Войцеха Пукоча. Близько 140 робіт, створених упродовж понад 20-ти років, розкривають глибокі філософські теми: екзистенційну крихкість, ідентичність, вплив цивілізації на природу.
Войцех Пукоч не просто художник – він активний прихильник України, який від початку повномасштабного вторгнення підтримує українських митців.
”Ця виставка – спроба переосмислити власну творчість, яка тривала понад двадцять років. Я структурував роботи у тематичні цикли, що утворюють своєрідні наративи, цілісну історію. Це моя найбільша виставка – навіть попри те, що представлено лише частину моєї творчості. Вона дає відповідь на запитання: ким ми є?” – зазначає автор проєкту Войцех Пукоч.
Проєкт мистецької групи Silesium
“Fede et oriri” (Зникнення і відродження) – проєкт мистецької групи Silesium, що досліджує соціальні, історичні та культурні явища Нижньої Сілезії. Куратор виставки – Мірослав Ясінський. У просторі експозиції – живопис, графіка, скульптура, інсталяції, які перетворюють навколишнє середовище на мову мистецтва. Художники Silesium працюють на перетині особистого досвіду та суспільної пам’яті.
”Ми прагнули показати різне мистецтво різних людей, об’єднаних спільною темою. Обидві експозиції – це своєрідна присвята Україні. Вони не обов’язково прямо зображають події, але глибоко перегукуються з нашим досвідом. Адже тема зникнення і відродження – надзвичайно актуальна, філософська й болісно близька українцям”, – зазначає кураторка виставки, заступниця директора Львівського палацу мистецтв Ольга Луковська.
Обидві виставки проходять під патронатом Генерального консульства Республіки Польща у Львові. Виставки триватимуть до 11 травня включно.
Львівський палац мистецтв Lviv Art Palace.