Катерина Грушевська померла у березні 1943 року, у Темлазі (росія). За кілька років до цього її арештували органи КДБ за «участь в антирадянській українській націоналістичній організації».
Вчора, 30 березня, у Львівській віллі Грушевських (Музей Грушевського) відбувся вечір пам’яті Катерини Грушевської – етносоціологині, фольклористки, етнографині, культурологині, єдиної доньки Михайла та Марії Грушевських.
Катерина Грушевська померла у березні 1943 року, у Темлазі (росія). Вона була талановитою дослідницею українського героїчного епосу, авторкою Корпусу українських народних дум – праці, яку до цього часу ніхто не перевершив.
«У неї було все для того, щоб зробити вагомий внесок у розвиток української науки: ґрунтовні знання та уміння вчитися, гострий критичний розум, сміливість братися за нові, практично неосвоєні теми. До тридцяти років Катерина Грушевська заявила про себе як талановита дослідниця української минувшини, збирачка фольклору, редакторка й упорядниця наукових видань та часописів і, фактично – права рука в упорядкуванні наукових студій батька, історика, голови Української Центральної Ради Михайла Грушевського», – зазначив начальник відділу мистецтв департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Василь Гладкий.
Під час заходу у меморіальних залах музею – дому, де Катерина провела перші роки свого життя, прозвучали думи у виконанні Ярослава Криська, цехмайстра Львівського Цеху лірників і кобзарів, і Тараса Дороцького, провідного наукового співробітника музею «Історико-культурний заповідник «Древній Звенигород», носія кобзарської традиції.
Також цього дня присутні мали змогу оглянути унікальні матеріали із фондової збірки музею про життя та творчий доробок Катерини Грушевської.