Головна Культура У Стрию презентували відшиту з фото вишиту сорочку Степана Бандери

У Стрию презентували відшиту з фото вишиту сорочку Степана Бандери

418
0

У Стрию в музеї «Родини Бандери» відбулася презентація відшитої з фото сорочки Провідника ОУН Степана Бандери. Це вже 30 сорочка в межах просвітницького проєкту Тетяни Зез «Вишивка в одязі видатних українців».

Пані Тетяна — переселенка з Донецька, яка обожнює вишивку і відтепер мешкає у Львові. Вона координує проєкт заради збереження національної пам’яті, популяризації української вишиванки та історичної правди про українську еліту минулих століть. Уже «вийшли в світ копії»нарядів Лесі Українки, Івана Франка, Тараса Шевченка, Марії Заньковецької, Максима Рильського, Михайла Старицького та багатьох інших видатних українців.

У Стрию презентували сорочку ручної роботи, яку виготовила вишивальниця зі Львова Оля Лелик. Вишиванку Бандери мав за честь одягнути відомий історик, громадсько-політичний діяч Володимир В’ятрович, який для себе придбав цю сорочку.

Мисткині та науковці Музею вишиванки також організували акцію «Машинна вишивка. 100 сорочок». Кошти від проданих сорочок будуть перераховані на бронежилети для українських захисників. «Вишиванка – духовна броня. Бронежилет – фізична броня» – задум організаторів акції.