Головна Листи 165 чоловік на початку червня оселилися в дитячому таборі «Росинка»

165 чоловік на початку червня оселилися в дитячому таборі «Росинка»

179
0

Коли повернутись немає можливості…

Після повномасштабного вторгнення російської федерації на східні терени нашої Батьківщини велика кількість населення змушена була виїжджати, аби зберегти своє і життя своїх близьких. Велика кількість людей подалася за кордон, деякі перебралися до родини, частина  —  на західні терени нашої держави.

Так, 165 чоловік на початку червня оселилися в дитячому таборі «Росинка», який знаходиться в мальовничому куточку  с. Зіболки. Із тих 165 були 80 дітей, також люди похилого віку, люди з інвалідністю. Нині тут перебуває 33 особи. Це ті, які остаточно вирішили залишитись, так як їм немає куди вернутися. Їхнє житло повністю зруйноване.

Усі вони вірять, що їхні рідні міста будуть звільнені, а будинки —  відбудовані. А поки що вони налагоджують побут на новому місці та адаптуються до нових умов життя.

—      Якщо чесно, ми не знали раніше про цей населений пункт, тому вважаємо, що нам пощастило, — зізнається при розмові Юлія Літовченко. — Дуже раді, що нам є де жити. Звичайно, зараз усі, хто тут перебуває, хто залишився зимувати, на порозі нових викликів, можливо, випробувань. Адже нам фактично довелось все починати з початку…

Юлія із чоловіком Сергієм  — з міста Бахмута, де у них було і житло, і цікава та перспективна робота. За професією Сергій — будівельник. Тому йому, перебуваючи тут, вдалось знайти для себе і дружини підробіток. Так, ще влітку вони робили ремонти в відділі освіти. Сьогодні приводять в належний стан приміщення, в якому перебувають.

А ще в межах проєкту «Соціальна адаптація під час кризи для родин ВПО» беруть участь в різних майстер-класах, тренінгах. «Тут можна навчитися багато нового та поспілкуватися більше», —  розповідає пані Юлія.

Громадська спілка «Громадські ініціативи України» разом з громадською організацією «Михайлівське товариство» для ВПО організовували різні  заходи. Це і толоки, і майстер-класи.

Дуже припав до душі  майстер-клас із пошиття українських стягів. Деякі жіночки настільки були захопилися пошиттям, що  показали дива майстерності у цій справі. Звичайно, були й такі, яким  не все зразу вдалося. Пані Тетяні і пані Яні цей майстер-клас сподобався. До речі, пані Яна знайшла тут свою долю. Познайомилася зі своїм, можна сказати, земляком, і вирішила поєднати долю саме на теренах Жовківщини. В рамках проєкту «Соціальна адаптація під час кризи» їй  було запропоновано опанувати фах швачки.

Окрім цього, в межах проєкту були і приготування суші, і садіння декоративних дерев, і соломоплетіння тощо.

Запам’яталася спільна  толока, яка проходила ще у вересні. Невтомні внутрішньо переміщені особи долучилися до загальносільської суспільно-корисної праці. Разом із місцевими жителями покосили території загального користування, зібрали сміття обабіч вулиць та в руслі місцевої річки. А ще відремонтували та пофарбували лавки і столи в дитячому таборі «Росинка». Також прибрали та облагородили територію. У підсумку – спільна робота дала гарний результат.

У матеріалі використані світлини з особистого архіву родини Літовченків. Знайомство та бесіда з героями історії адаптації до життя у новій громаді відбулася в інтеграційному центрі у м. Жовква, на одному із заходів, що відбувся в рамках проєкту «Соціальна адаптація під час кризи», що реалізується Громадською спілкою «Громадські ініціативи України» у 9 областях нашої країни.

Марія МИХАЛЬСЬКА