Головна Листи Борітеся! Терпіть! По всій землі рівняйте стежку правді…

Борітеся! Терпіть! По всій землі рівняйте стежку правді…

279
0

"Із глибинних надр мудрості і вершинного сяйва душі український народ подарував усьому світові ясновидця-Каменяра — Івана Франка. Провісник державності, він переможним духом осінив тьму невігластва, вивівши нас на дорогу подвижників правди.
Титан нації, він підняв із народних низин до світових вершин золоту українську зорю і запалив її світлом офіри та обов”язку: «Я є пролог, не епілог!».

Пролог нації – Каменяр, що  пробив своєму рідному народові у скалі твердий гостинець", — такими словами розпочалися урочистості, присвячені 160-річчю з дня народження Івана Франка та Дня писемності  у Народному  домі Старого Села. Школа працює над проблемою: «Спільна робота школи з батьками та громадськістю  з  національно-патріотичного виховання» . Тому  у навчально-виховному процесі школи  цій проблемі приділяється особлива увага. Часто проводяться школою спільно  з батьками, працівниками культури, церкви заходи, приурочені  пам'яті національних  героїв та знаменним датам історії  України.

Із  нагоди урочистостей  зібралися батьки, громадськість, представники влади району — заступник голови Жовківської районної ради Алла Жук, директор ЦБС району Марія Довгань.
Учні  школи підготували літературно-музичну композицію «Нам пора для України жить…», інсценізували дитячі твори І.Франка. Присутні познайомилися з життєвим і творчим шляхом письменника, його здобутками у літературній та науковій сферах. Усі із захопленням  слухали  пісні на слова І. Франка у виконанні ансамблю вчителів та батьків. Відзначилися  й  учні-солісти: Анастасія Савчак, Роксолана Близнак та Павло Кохан.

Багатогранність таланту І. Франка   більш ніж дивовижна. В  одній особі поєдналися поет, прозаїк і драматург, перекладач і літературний критик, історик і теоретик літератури, філософ, фольклорист, мовознавець, етнограф та економіст, один з найважливіших політиків Галичини кінця 19 – початку 20 століття. І ми гордимося тим, що І. Франко — наш земляк.
Франко жив і творив, випереджаючи час. Велика філософія життя, розгорнена у творах письменника, до кінця ще незбагненна. Як актуально і сьогодні звучать слова Каменяра! Як не вистачає нам Великого Мойсея: «Борітеся! Терпіть! По всій землі рівняйте стежку правді…».
На завершення учні школи разом із вчителями виконали націо-нальний гімн на слова Івана Франка «Не пора,не пора…» та пісню «Україна — це ти». Заступник голови Жовківської  районної  ради Алла Жук подякувала учасникам свята за змістовний захід та вручила Подяку Жовківської районної ради директору школи Любові Харполі за вагомий внесок у виховання патріотизму у підростаючого покоління та активну участь у громадському житті села.

О.С. Каліка,
учитель української
мови та літератури.