Головна Листи Державний архів Львівської області до Міжнародного дня архівів презентує мільйон копій документів...

Державний архів Львівської області до Міжнародного дня архівів презентує мільйон копій документів Національного архівного фонду

20
0

9 червня – Міжнародний день архівів.

До Міжнародного дня архівів, ДАЛО презентував понад 1 мільйон цифрових копій документів Національного архівного фонду, з якими можна ознайомитись на е-ресурсі за посиланням: https://e.archivelviv.gov.ua

Зокрема:

 1. 316 актових книг Центрального відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, м. Львів  (Р-3321);
 2. 6254 справ Слідчого відділу НКВС у Львівській області (кримінальні справи 1939-1950 рр.) (Р-3258 оп.1);
 3. 2641 справ Магістрату королівського столичного міста Львова (Ф.2 оп.1);
 4. 1289 справ Спеціального суду при Німецькому суді у Львові. Німецька державна прокуратура у Львові (Р-77 оп.1)
 5. 817 справ Союзу оборонців міста Львова 1918-1939 років (266 оп.1)
 6. 91 справу – Івасюк Володимир Михайлович –  український композитор (Р-3220)
 7. 325 справ з різних архівних фондів.

«Наповнення електронного ресурсу Державного архіву Львівської області розпочалося у січні 2023 року. На сьогодні завантажено 468 повнотекстових описів. Крім того, вже доступні 1 мільйон електронних цифрових копій документів національного архівного фонду, які висвітлюють історію України XVIII-XX століть та містять інформацію генеалогічного характеру.

Як користуватися е-ресурсом?

 • Заходимо на сайт. У пошуковій системі пишемо >> е-ресурс ДАЛО (https://e.archivelviv.gov.ua)
 1. Путівник > обираємо фонд або ліворуч 3 види пошуку >> Загальний пошук, Пошук в оцифрованих справах, Пошук фондів за номерами.
 2. Пишемо потрібний пошуковий запит, обираємо з категорій те, що нам потрібно, фонд-опис-справу.
 3. Якщо справа оцифрована, буде комірка – «Переглянути». Якщо ж висвітлюється комірка «Замовити», справа не оцифрована, а її можна буде «Замовити». Для зв’язку перейдіть у розділ «Контакти», там є вся необхідна інформація.

Документи можна збільшувати на екрані до досить великого розміру, а потрібну інформацію – знайти за декілька кліків в режимі 24/7 на платформі ARCHIUM» – розповів головний спеціаліст з Інформаційних технологій організаційно-аналітичного відділу Державного архіву Львівської областіВолодимир Ведміцький.

Як зазначив заступник начальника організаційно-аналітичного відділу ДАЛО Роман Бойко: «При створенні електронної форми описів працівники архіву редагують заголовки справ у відповідності до сучасного трактування історії України, переклад заголовків справ з російської та польських мов на українську, систематизацією та нумерацією аркушів з подальшим розміщенням їх на електронному ресурсі».

Завдяки фінансовій підтримці «Міжнародного альянсу із захисту спадщини в зонах конфлікту – ALIPH»  та ПП «Архівні інформаційні системи» в особі директора Кирила Вислобокова оцифрували 150 тисяч аркушів найбільш затребуваних користувачами документів: Фонд № 2 «Магістрат королівського столичного міста Львова» за 1919-1939 роки. Даний фонд зберігає інформацію про центральну забудову міста Львова та є популярним серед архітекторів, які відновлюють пам’ятки архітектури.

«Вітаю всіх, хто причетний до архівної справи, з Міжнародним днем архівів! Сьогодні ми вшановуємо невтомну працю та відданість архівній професії, яка відіграє важливу роль у збереженні історичної спадщини нашої країни. Архіви – це справжні скарбниці знань, що зберігають пам’ять про минуле та забезпечують можливість для майбутніх поколінь дізнаватися про нашу історію, культуру та розвиток. Щоденна архівна праця – це не просто збереження документів – це допомога людям знаходити відповіді на питання про їхнє походження, відновлювати трудові шляхи, досліджувати генеалогічні зв’язки та розкривати нові сторінки нашої спільної історії. Завдяки архівам ми маємо змогу бачити справжні обличчя історичних подій та краще розуміти нашу ідентичність.

У цей день хочу подякувати кожному за професіоналізм, терпіння та відданість архівній справі. Нехай архівна праця буде належно оцінена, а всі зусилля – будуть плідними. Зичу міцного здоров’я, бажаю нових звершень та натхнення у виконанні цієї важливої місії» – зазначила директор Державного архіву Львівської області Ірина Мартенс.

Привітав фахівців архівної справи і начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

«Дякую, що зберігаєте історію у вигляді документів. Це важлива можливість краще зрозуміти, як склався життєвий шлях наших предків та історичних особистостей. Це можливість краще зрозуміти умови, в яких вони жили і працювали. Це можливість для нас сьогоднішніх переосмислити, де ми і куди рухаємося. З Міжнародним днем архівів усіх причетних!», – наголосив очільник області.