Головна Листи Дев’ятеро дітей-сиріт та дітей з числа позбавлених батьківського піклування з громад Львівщини...

Дев’ятеро дітей-сиріт та дітей з числа позбавлених батьківського піклування з громад Львівщини отримають власне житло

53
0

Такими є результати засідання обласної комісії.

Дев’ятеро дітей-сиріт та дітей з числа позбавлених батьківського піклування віком від 17 до 22 років з Стрийської, Сколівської, Давидівської, Ходорівської, Великолюбінської, Боринської та Глинянської громад отримають власне житло.

На цю мету з обласного бюджету скерують понад 2,7 млн грн та понад 3,41 млн грн як співфінансування виділять з бюджетів громад. Загальна вартість об’єктів – 5,9 млн грн.

Про це йшлося під час засідання Комісії з питань забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа у Львівській області.

Комісія розглянула і погодила пропозиції щодо придбання житла від Стрийської міської ради  (2 квартири), Сколівської міської ради (однокімнатна квартира), Глинянської міської ради (двокімнатний житловий будинок), Ходорівської міської ради (двокімнатний житловий будинок), Великолюбінської селищної ради (однокімнатна квартира), Боринської селищної ради (однокімнатна квартира) і Давидівської сільської ради (двокімнатна квартира).

«Я твердо переконаний, що ми правильно витрачаємо кошти обласного та місцевого бюджетів, а саме для дітей, яким таке житло є вкрай необхідним. Варто відзначити, що територіальні громади є активними у цих питаннях і за підсумками 9 місяців є такі, що зголосилися передбачити кошти на співфінансування у Регіональній програмі. Є ймовірність, що ми будемо звертатися до начальника Львівської ОВА та голови обласної ради для збільшення суми, передбаченої в обласному бюджеті на цей рік, у випадку подачі нових заявок громадами», – сказав заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

Зокрема, в межах засідання Комісії відзначили Боринську громаду, яка, купуючи квартиру у Бориславі, передбачила додаткові гроші, щоб військовий, який отримає власне житло, не докладав власних коштів.

Половину об’єктів, які розглянули, вже проінспектували представники комісії ЛОР особисто. Всі інші обіцяють оглянути не пізніше наступного тижня.

Члени комісії погодили, що якщо є громади, які мають у своєму бюджеті гроші для співфінансування житла для сиріт і осіб з їх числа, а також хочуть його придбати ще до кінця року, повинні подати таку заявку в обласну військову адміністрацію, максимум до 15 жовтня.

Відтак при перегляді обласного бюджету за підсумками 9 місяців обласна військова адміністрація та депутатський корпус спробують дофінансувати програму, щоб придбати житло для дітей-сиріт.