Найближчим часом проєкт USAID «Говерла» ініціює створення інтерактивної карти, де будуть нанесені туристичні об’єкти Західного регіону, які є доступними для людей з інвалідністю.
Упродовж 12-14 грудня у Львові тривала міжнародна навчально-практична конференція на тему безбар’єрності у сфері туризму.
Організували захід з ініціативи проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та управління туризму та курортів Львівської ОВА. Учасниками стали представники туристичної галузі та громад Волинської, Закарпатської, Львівської та Рівненської областей.
Захід складався з кількох панельних дискусій, під час яких присутні ділились практичними кейсами, як можна покращити у громадах області доступність сфери туризму, готельно-ресторанного та відпочинкового бізнесу для маломобільних груп населення.
Начальниця управління туризму та курортів Львівської ОВА Наталя Табака, зазначила, що поняття туризму сьогодні змінило своє класичне значення. Йдеться не лише про розваги, а й про реабілітацію та оздоровлення, що в умовах повномасштабної війни відіграє неабияку роль.
«Коли ми говоримо про доступність, то це означає, що будь-яка людина може скористатися послугою того чи іншого туристичного закладу, з огляду на свої потреби. Можемо навести один приклад, точніше одне правило, якого дотримуються під час дорожнього руху: «червоне світло» означає, що об’єкт відвідувати чи здавати в експлуатацію не можна через недоступність, «зелене» – він доступний для усіх. Необхідно провести моніторинг таких об’єктів в області, а вже потім шукати гранти чи підтримку бізнесу аби вони стати доступними», – наголосила Наталя Табака.
Вона також навела приклади, як можна залучити до праці людей з інвалідністю у туристичній галузі. Зокрема мережа готелів «Hilton» розробила курс навчання для людей з інвалідністю, яких згодом працевлаштовують у себе.
Директор Львівської асоціації розвитку туризму Андрій Мацелюх та отець Севастьян Дмитрух провели учасникам заходу екскурсію меморіалом Героїв «Небесної сотні» та музеєм митрополита Андрея Шептицького. Ці туристичні місця є адаптовані для маломобільних груп.
Про успішний досвід Ізраїлю у сфері доступності поділився в онлайн-форматі засновник організації Access Israel Юваль Вагнер. Яель Роджерс, координаторка міжнародних спільнот Tikkun Olam Makers та програмна менеджерка в Ізраїлі розповіла про роботу навчальних центрів з індивідуального виготовлення аксесуарів для осіб з інвалідністю.
За результатами конференції, учасники напрацювали перелік потреб громад в адаптації будівель та громадських просторів для осіб з інвалідністю, а також підготовки персоналу до надання якісних послуг у всіх сферах відповідальності органів місцевого самоврядування.
Серед першочергових завдань: аналіз інфраструктури громади та інформування щодо питань доступності. Управління туризму та курортів підготувало рекомендації щодо спілкування з людьми з інвалідністю, з якими можна ознайомитися за QR-кодом.
Найближчим часом проєкт USAID «Говерла» ініціює створення інтерактивної карти, де будуть нанесені туристичні об’єкти Західного регіону, які є доступними для людей з інвалідністю. Зауважимо, що в Україні більше 2,5 млн такої категорії осіб. Війна щодня збільшує цифри.