Головна Листи На базі Львівської обласної психіатричної лікарні відкрили центр підтриманого проживання

На базі Львівської обласної психіатричної лікарні відкрили центр підтриманого проживання

151
0

Його створили для пацієнтів з психічними розладами, які втратили навики самостійного життя та потребують ресоціалізації і реабілітації.

Спеціалізований структурний підрозділ «Тренінговий центр підтриманого проживання» на базі Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні створили, щоб підготувати пацієнтів, які втратили соціальні зв’язки після тривалого перебування в психіатричній лікарні до виписки зі стаціонару та самостійного життя. Він функціонує у вже діючому Центрі психо-соціальної реабілітації.

Сьогодні з його роботою ознайомився начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

«Для того, щоб люди, які довго перебували в психіатричній лікарні і після лікування могли продовжувати своє життя в громадах реалізували цей проєкт з підтриманого проживання. Він покликаний  допомогти адаптуватись людині до актуального стану суспільства та могти дбати про себе. Дякую Швейцарії за підтримку в реалізації проєкту. Завдяки ініціативі, вже сьогодні перші резиденти мають можливість підтриманого проживання. Дякую колективу лікарні за те, що вони беруться за такі важливі проєкти. Сьогодні ми в області працюємо над тим, щоб реалізовувати нові світові практики надання допомоги як пацієнтам, так і резидентам з психічними захворюваннями», – зазначив очільник області.

У тренінговому центрі підтриманого проживання умови максимально наближені до реального житла. Тут пацієнти у супроводі мультидисциплінарної команди (психолог, працетерапевт, соціальний працівник) та асистентів будуть проходити реабілітацію та відновлювати навички самостійного життя, самообслуговування, тут проводитимуть ресоціалізацію враховуючи індивідуальні потреби людей.

Центр підтриманого проживання надає можливість пацієнтам відновити такі навички:

–  професійні навички та працездатність (на базі центру психосоціальної реабілітації, шляхом відвідування занять працетерапії);

–  приготування їжі;

–  навички особистої гігієни;

–  планування дня;

–  навики управління особистими фінансами та планування бюджету;

–  психоедукація;

–  відновлення навичків комунікації (самостійне відвідування, соціальних установ, банків, магазинів і т.д.);

–  при можливості працевлаштування.

Також центр зможе проводити практичні навчання для соціальних працівників громад, в яких планують відкривати будинки підтриманого проживання.

Центр створили за рахунок коштів отриманих від проєкту «Психічне здоров’я для України» за підтримки Швейцарії у сумі 1,6 млн грн, а також за рахунок власних коштів медзакладу в сумі 1,011 млн грн. Окрім цього, за підтримки благодійного фонду «З янголом на плечі» закупили обладнання на суму 30 тис.грн.