Головна Листи На Львівщині діє літньо-осіння заборона на вилов раків

На Львівщині діє літньо-осіння заборона на вилов раків

56
0

Період заборони на ловлю раків у водних об’єктах Львівської області на період їхньої другої линьки триватиме до 30 вересня включно.

Львівський рибоохоронний патруль зазначає, що линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може тривати до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.

Як інформують у Державному агентстві меліорації та рибного господарства України, за незаконний вилов раків та під час заборони передбачено покарання від адміністративного штрафу (680 грн) до кримінальної відповідальності. Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 3 332 грн за кожну виловлену особину.

Т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів ОВА Оксана Війтик закликає всіх громадян та рибалок дотримуватися цих обмежень та сприяти збереженню водних екосистем та біорізноманіття, а за умови виявлення порушення терміново повідомляти Львівський рибоохоронний патруль.

Для подання повідомлення про виявлених порушників Львіврибохорона просить звертатися за номером цілодобової телефонної «гарячої лінії» відомства: (066) 098-84-47 та (032) 270-41-88 або на всеукраїнську безкоштовну «гарячу лінію»: 0 (800) 50-52-50.

З наказом Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Львівській області від 04.08.2023 №96 «Про встановлення літньо-осінньої заборони на лов раків у рибогосподарських водних об’єктах Львівської області в 2023 році» можна детальніше ознайомитися за посиланням: http://lv.darg.gov.ua/files/6/Rak_23.pdf .