Головна Листи На Львівщині обговорили координацію та якість підтримки психічного здоров’я під час війни

На Львівщині обговорили координацію та якість підтримки психічного здоров’я під час війни

25
0

Під час комплексного семінару зібрали місцеві та міжнародні організації, представників державних установ, щоб визначити прогалини та успіхи програми MHPSS.

Напередодні, 26 червня, у Львові відбувся комплексний семінар. Організував його Міжнародний медичний корпус з метою проаналізувати досвід, отриманий під час програми MHPSS (mental health and psychosocial support) за останні 2 роки. А також виявити існуючі прогалини та запропонувати рішення для покращення реагування на гуманітарні потреби.

З 24 лютого 2022 року у Львівській області Міжнародний медичний корпус реалізує різні гуманітарні програми та ініціативи, спрямовані на надання підтримки психічного здоров’я та психосоціальної підтримки (ПЗПСП) особам, які постраждали внаслідок конфлікту.

«Подія об’єднала місцеві та міжнародні організації, представників державних установ, політиків, щоб визначити прогалини та успіх програми MHPSS.

Завдяки спільним обговоренням і робочій групі ми прагнули покращити координацію та якість підтримки психічного здоров’я в регіоні.

Дякуємо всім, хто взяв участь і зробив внесок у цей цінний обмін знаннями та ідеями. Разом ми змінюємо психічне здоров’я та психосоціальну підтримку», –наголосила спеціалістка відділу ПЗПСП Міжнародного Медичного Корпусу Зейнаб Аджамі.

Що вдалося за цей час на Львівщині:

1) Побудувати систему координації і перескерування з менеджерами, аналітикою, окремою картою, де більше 350 локацій.

2) Система волонтерства: підтримки, інформування, зустрічі ВПО.

3) Об’єднання партнерів для допомоги людям у офісах Координаційного центру. Система психосоціальної підтримки.

4) Комплексна програма охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки цивільного населення у Львівській області на 2023 – 2026 роки.

5) Робоча група з психічного здоров’я при КЦ Львівська обласна державна адміністрація. Де розвинена потужна мережа експертів і все це за 2,5 роки.

25 червня відбулося друге засідання.

«Нам вдалося побудувати цю систему, дякуючи правильній методологічній підтримці. І певна система освіти, просвіти, супроводу і правильної координації має велике значення, бо наша основна мета – допомагати. Дякуємо міжнародним партнерам за діяльність на Львівщині», – зазначила керівниця Координаційного центру при ЛОВА Галина Бордун.

Декілька правил кожному, хто тільки планує впроваджувати психосоціальні послуги:

1) Розширюйте коло учасників на робочих зустрічах. 2) Розподіляйте інформацію і ресурси. 3) Аналізуйте. 4) Визначайте пріоритети. 5) Сприяйте самостійності Людини/Групи. 6) Вкладайте в навчання людини.

Нагадаємо, що це не перша подія, в рамках якої відбувається аналіз наданих послуг, адже важливо розуміти в якому напрямку змінюються запити, та що потрібно змінювати: https://loda.gov.ua/news/101867.

Анкета для отримання допомоги в Координаційному центру при Львівській ОВА.

Усі посилання Координаційного центру при Львівській ОВА: https://linktr.ee/coordination.centers.lviv

Цілодобова гаряча лінія Львівщини – 1684

Контактні дані: medpsysocial.aid@gmail.com