Сьогодні минає 37 років з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
Внаслідок двох вибухів на енергоблоці АЕС радіоактивна хмара пройшла над європейською частиною радянського союзу, більшою частиною Європи, східною частиною США. У зв’язку з цим 26 квітня у світі відзначають Міжнародний день жертв радіаційних аварій та катастроф.
До річниці аварії біля пам’ятника Героям та жертвам Чорнобиля, що розташований на вулиці Морозній у Львові, вшанували героїчний вчинок ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та жертв катастрофи.
Участь у заході взяв заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.
Присутні виконали Державний гімн України, поклали квіти до пам’ятника, хвилиною мовчання вшанували жертв катастрофи, представники духовенства провели екуменічну панахиду.
За інформацією департаменту соціального захисту населення Львівської ОВА станом на сьогодні на Львівщині налічується 6632 постраждалі особи, з яких:
3558 – учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, з них: 1079 – 1 категорії; 2041 – 2 категорії; 438 – 3 категорії;
24 – особи, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій;
3050 – потерпілих від Чорнобильської катастрофи, з них 322 – 1 категорії; 523 – 2 категорії; 1017 – 3 категорії, 68 – потерпілих від Чорнобильської катастрофи (серія Г), 6 – 4 категорії, 1114 – потерпілих дітей;
та 615 – дружин померлого громадянина, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою.
Довідково:
26 квітня вночі на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС відбулися два потужні вибухи. Потужність вибухів була настільки великою, що було зруйновано стальну і свинцеву обшивку реактора, і в повітря піднялось більше 60 тон радіоактивних матеріалів.
Аварія визнана техногенною, екологічною та гуманітарною катастрофою. Основну частину робіт по ліквідації наслідків аварії виконали в 1986 – 1987 роках, в них взяли участь приблизно 240 000 осіб. Загальна кількість ліквідаторів за всі роки склала приблизно 600 000 осіб. Відразу ж після катастрофи загинула 31 людина.
З території в радіусі 30 кілометрів від місця аварії було евакуйовано більше 100 тисяч людей, загублено 48 тисяч гектарів земельних угідь, виведено із ладу 14 підприємств, втрачено 400 тисяч квадратних метрів житла.
Щоб запобігти подальшим викидам радіоактивних матеріалів, до кінця 1986-го року четвертий реактор АЕС був накритий спеціальним «саркофагом», який збудували сотні тисяч добровольців і мобілізованих солдатів, а Чорнобильська АЕС була знову введена в експлуатацію.