Головна Листи Оголошено Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад на 2021 рік

Оголошено Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад на 2021 рік

176
0

Сьогодні, 30 березня, стартував Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад-2021, що реалізується в межах проєкту «Карпатська мережа регіонального розвитку».

Прийом заявок триватиме до 30 квітня цього року.

Під час відозв`язку присутніх привітав заступник міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря, який відзначив унікальність цього проєкту, як  приклад найбільш системного формату об’єднання зусиль громад чотирьох областей задля розвитку потенціалу Карпатського регіону.

Проєкт «Карпатська мережа регіонального розвитку» реалізується Міністерством розвитку громад та територій України, Закарпатською, Івано-Франківською, Львівською, Чернівецькою обласними державними адміністраціями, Асоціацією «Єврорегіон Карпати-Україна» і фінансується за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримки регіональної політики України.

У 2020 році у межах Конкурсу було реалізовано 78 проєктів.

Участь у заході також взяли керівники обласних рад Карпатського регіону, виконавча директорка Асоціації «Єврорегіон Карпати-Україна» Галина Литвин, заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод.

«Від імені Львівської обласної ради я вітаю учасників нашої зустрічі. Висловлюю вдячність і Міністерству розвитку громад і нашій Асоціації Єврорегіон “Карпати – Україна” – за ініціативу такого потрібного для наших громад конкурсу. Маю надію, що цей добір конкурсних заявок буде ще активнішим, ніж попередні.
Ми щороку, починаючи з 2018, підтримуємо Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад. Адже це – об’єднання наших спільних зусиль і ресурсу задля вирішення спільних проблем Карпатського регіону для 4 областей. За три роки за кошти обласної ради профінансовано на Львівщині 33 проєкти загальним розміром гранту 6 мільйонів гривень. І ми будемо й надалі робити все, аби громади проявляли ініціативу та відповідальність за свої проекти», – зазначив Юрій Холод.

За його словами, впродовж трьох років в області було реалізовано такі  проєкти:  будівництво і облаштування аптеки-музею в Бориславі, знакування туристичних локацій у Дрогобичі і Золочеві, облаштування дитячого майданчика і ремонт приміщення музею в історико-культурному заповіднику «Тустань», придбано обладнання для рятувальників Самбірщини і Жидачівщини.

Як розповіла виконавча директорка  Асоціації Єврорегіон “Карпати – Україна” Галина Литвин, загальний бюджет цьогорічного конкурсу – 10 млн грн, які будуть пропорційно розділені на 4 області.

Пріоритети конкурсу:
– збереження і популяризація  історико-культурної спадщини,
– збереження і популяризація природної спадщини,
– розвиток спорту в гірських громадах,
– безпека громад,
– подолання наслідків COVID-19.

«Плануємо впродовж травня провести оцінку поданих проєктів та у червні визначити перелік переможців. Починаючи з липня та не пізніше як 15 грудня проєкт має бути завершено. Також запрошую до участі у навчаннях, які ми проведемо онлайн 2 квітня, для ознайомлення з особливостями та нововеденнями цьогорічного конкурсу», – зазначила Галина Литвин.

Детальна інформація щодо проєкту ТУТ