Головна Листи Прикордонники Львівщини отримали сучасну техніку для створення радіоперешкод ворожим безпілотникам

Прикордонники Львівщини отримали сучасну техніку для створення радіоперешкод ворожим безпілотникам

19
0

Техніку передав Львівський ІТ Кластер в межах проєкту «Guardian».

Спільнота Львівського ІТ Кластера передала прикордонній службі Західного регіону РЕБ для протидії безпілотним літальним апаратам противника.

Два портативні радіоелектронні пристрої, які допоможуть у боротьбі з ворожими БПЛА передали в межах ініціативи Victory Projects та проєкту «Guardian». Прикордонна служба згодом відправить ці засоби для допомоги військовим у знищенні ворога.

КВЕРТУС AD KRAKEN Е створює радіоперешкоди на 360⁰ і має додатковий блок направлених антен для посилення захисту у певному напрямку. Вартість обладнання понад мільйон гривень.

Проєкт «Guardian» стартував навесні 2023 року. Тоді ж і відбулася перша передача обладнання для прикордонників Львівщини. Мета проєкту – підвищити рівень підготовки прикордонників для професійного несення служби, адже вони не лише охороняють кордони, але й дають відсіч ворогу на фронті.

Вже влітку 2023 року до проєкту долучилась Львівська ОВА. Спільно з ІТ Кластером передали 3 звичайні дрони типу Mavic-3 з оптичною камерою та ще 3 – з тепловізійною, що використовують для розвідки у нічний час. Більше за посиланням – https://loda.gov.ua/news/72963

У жовтні того ж року прикордонники Західного регіонального управління ДПСУ отримали сучасної техніки для моніторингу ситуації на кордонах України вартістю в 2,5 мільйони гривень – https://loda.gov.ua/news/80916