Головна Листи Школи та садки у Дрогобицькому районі інспектуватимуть та облаштовуватимуть укриття

Школи та садки у Дрогобицькому районі інспектуватимуть та облаштовуватимуть укриття

132
0

Відновлення навчально-виховного процесу у навчальних закладах в умовах режиму воєнного стану не можливе без наявності у будівлі або поблизу неї сховищ чи укриттів, де учні та освітяни можуть заховатися у випадку небезпеки.

Нещодавно у Дрогобицькій районній військовій адміністрації відбулася нарада за участю керівництва Дрогобицького районного управління Головного управління ДСНС України у Львівській області, керівників відділів освіти та цивільного захисту територіальних громад району.

Як зазначив головний фахівець з цивільного захисту РВ ГУ ДСНС України у Львівській області Сергій Юхновський, наразі на обліку у службі з надзвичайних ситуацій є 13 споруд цивільного захисту району, які підлягають обов’язковій перевірці щодо їх відповідності вимогам з облаштування. Завершити процес перевірки мають до 30 червня.

З 1 липня стартує інспекція об’єктів, які можуть бути пристосовані під укриття. На цьому етапі перевірять всі школи, а також заклади дошкільної освіти у районі. До кінця цього тижня кожна територіальна громада має створити спеціальні комісії з обстеження стану укриттів, до складу якої входитимуть фахівці ДСНС. Всі процеси з інспектування та у випадку наявності недоліків їх усунення у чинних укриттях, а також облаштування нових мають бути завершені до 5 серпня.

Щодо вимог до самого укриття, то воно повинно бути розташоване у підвальних або напівпідвальних приміщеннях у будівлі навчального закладу або на відстані до 100 метрів (у крайньому разі до 500 метрів). Також воно має бути оснащене вентиляційною системою, санвузлами, місцями для сидіння, мінімальною кількістю питної води тощо. Розрахункова площа на одну особу – 0,6 квадратного метра. Можливе укриття може перебувати як у комунальній власності, так і приватній, в обох випадках буде укладено відповідний договір.

Координаційну роботу щодо облаштування та інспекції укриттів ведуть профільні структурні підрозділи Дрогобицької районної військової адміністрації – відділ освіти та цивільного захисту.

«На облаштування необхідної кількості укриттів безумовно потрібне фінансування, яке не закладали у бюджети, але це насамперед безпека наших дітей та освітян, тому тут спільними зусиллями потрібно зорганізуватись та в найкоротші терміни провести всі безпекові заходи. Якщо кількості місць в укритті не вистачатиме для всіх учнів школи, то навчання доведеться організовувати у дві зміни. Без цього розпочати навчальний процес з 1 вересня буде неможливо», — зазначив начальник відділу освіти, охорони здоров’я, молоді та спорту Дрогобицької РВА Петро Сушко.

За словами керівника відділу цивільного захисту Дрогобицької РВА Ігоря Шевчика, окремо буде проведено нараду з керівниками навчальних закладів приватної та державної власності на території району, на яких так само поширюється вимога із забезпечення вихованцям умов, за яких їх життя буде в безпеці.