Головна Листи Триває реконструкція очисних споруд у Пустомитах: фахівці перевірили готовність об’єкту

Триває реконструкція очисних споруд у Пустомитах: фахівці перевірили готовність об’єкту

143
0

Роботи з реконструкції розпочали ще у 2019 році.

На Львівщині триває реалізація проєкту з реконструкції очисних споруд у Пустомитах. Він має на меті забезпечити захист водних ресурсів від забруднення неочищеними стоками р. Ставчанка басейну Дністера.

Запроєктована кошторисна вартість будівельних робіт складає майже 52 мільйони гривень. Роботи розподілені на дві черги будівництва.

Потужність очисних споруд складає 2700 м3 за добу – дві черги – кожна по 1350 м3 за добу та компактне розташування очисного обладнання, що дозволяє скоротити довжини комунікацій, кількість апаратури, насосів та допоміжного обладнання.

«У проєкті передбачили ремонт каналізаційних очисних споруд, очистку господарсько-побутових стічних вод завдяки сучасним енергозберігаючим технологіям. Завершення робіт І черги будівництва заплановано до кінця 2023 року. Станом на сьогодні будівельна готовність першої черги складає 62%», – розповів заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко.

У цьому році завершити об’єкт мають коштом обласного фонду охорони навколишнього природного середовища – 8 млн 900 тис. гривень та місцевого бюджету – 7 млн 366 тис. гривень.

До кінця 2023 року будуть виконані такі роботи:

  • реконструкція технологічного корпусу з трансформаторною підстанцією
  • прокладання зовнішніх мереж електропостачання
  • прокладання зовнішніх технологічних комунікацій, благоустрій території
  • встановлення обладнання механічної та біологічної очистки стоків.

«Це дасть можливість підключення до каналізаційних мереж нових користувачів, а саме понад 5000 мешканців міста Пустомити та с. Наварія, яке частково розташоване на березі штучної водойми «Щирецьке водосховище», що у свою чергу сприятиме зменшенню забруднення водойми!», – наголосив Юрій Бучко.