Головна Листи У Львівській обласній клінічній лікарні вже більше місяця проводять неонатальний скринінг немовлят

У Львівській обласній клінічній лікарні вже більше місяця проводять неонатальний скринінг немовлят

243
0

Цей метод обстеження дозволяє вчасно виявити спадкове чи вроджене захворювання.

У пологовому будинку Львівської обласної клінічної лікарні кожній дитині здійснюється розширений неонатальний скринінг на 21 захворювання.

Діагностика є абсолютно безкоштовною.

За допомогою скринінгу можна виявити низку захворювань, зокрема: адреногенітальний синдром, спінальну м’язову атрофію (СМА), тяжкий комбінований імунодефіцит, муковісцидоз, вроджений гіпотиреоз, галактоземію, фенілкетонурію та інші.

«Рання діагностика рідкісного розладу може бути питанням виживання немовлят, оскільки своєчасний початок лікування може значно змінити розвиток хвороби. Майбутнє новонародженої дитини важко передбачити. Однак результати огляду можуть допомогти дати деякі відповіді, а в деяких випадках призначити спеціальне лікування. Завдяки скринінгу важкі та небезпечні для життя захворювання тепер не залишаться непоміченими. Батьки можуть бути впевнені, що їхня дитина після народження отримає все необхідне аби бути здоровою та захищеною», – зазначив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА.

Забір крові з п’ятки новонародженого здійснюється у віці 48-72 год. Від батьків потрібна лише згода на проведення скринінгу. У випадку, коли виявлено відхилення від нормальних показників, про це повідомляють батьків та скеровують дитину на подальше обстеження.

Звернутися до пологового будинку Львівської обласної клінічної лікарні можна за телефоном +380677367026.

Нагадаємо, з жовтня у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі запрацював Регіональний центр неонатального скринінгу.