Головна Листи У Львові можна оглянути виставку світлин з антарктичних експедицій, присвячену полярникам, які...

У Львові можна оглянути виставку світлин з антарктичних експедицій, присвячену полярникам, які служать у ЗСУ

35
0

За донат українській армії відвідувачі виставки «Кольори білого континенту» мають змогу отримати «Листівки Незламності» зі світлинами антарктичних тварин та пейзажів.

Вчора, 27 лютого, у Зоологічному музеї Львівського національного університету імені Івана Франка відбулось відкриття виставки світлин біолога 27-ї та 28-ї Українських антарктичних експедицій молодшого наукового співробітника Державного природознавчого музею НАН України Сергія Глотова «Кольори білого континенту». Виставка присвячена «бойовим пінгвінам»  – українським полярникам, які служать у лавах ЗСУ.

Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну багато учасників українських антарктичних експедицій стали на захист своєї Батьківщини. Нині відомо щонайменше про 21 полярника, що долучився до Сил оборони України. Серед них є медики, артилеристи, розвідники, оператори дронів, зв’язківці, штурмовики, сапери, водолази та інші військові фахівці. Більшість з них проходить службу в Сухопутних військах Збройних сил України. Полярники захищають Україну на найгарячіших ділянках фронту: від Лівого берега Дніпра до бахмутського та куп’янського напрямів.

Під час огляду виставки пропонують не лише ознайомитися з красою крижаного контенту, але допомогти українській армії. За донат відвідувачі зможуть отримати «Листівки Незламності» зі світлинами антарктичних тварин та пейзажів.

Виставка триватиме до 10 березня. Ви зможете відвідати її з понеділка по пʼятницю з 10.00 до 17.00. Оглянути світлини з північного континенту можна у Львові в Зоологічному музеї ЛНУ ім. Івана Франка за адресою: вул. Грушевського 4, 3 поверх.

«Експозиція знайомить глядачів з дивовижним світом Антарктики, її неповторними пейзажами, незвичними для наших очей поєднаннями кольорів, і звичайно, з її тваринним світом. Відвідувачі зможуть оглянути світлини антарктичних птахів і ссавців, які мешкають навколо української станції «Академік Вернадський», що розташована на острові Галіндез. Кілька видів пінгвінів, морські котики, леопарди і слони, льодовики та айсберги – на деякий час ви зможете зануритися у цю неймовірну атмосферу Антарктики», – зазначає автор світлин Сергій Глотов.

Відкрив виставку доцент кафедри зоології ЛНУ ім. Івана Франка, учасник чотирьох антарктичних експедицій, донедавна – військовослужбовець Ігор Дикий, який розповів присутнім про ідею фотовиставки, а також про її автора. Сергій Глотов родом із Луганська, свого часу він був активним учасником Євромайдану в своєму рідному місті. Внаслідок російської агресії Сергій був вимушений переїхати до Львова, водночас займався волонтерством та допомагав нашим воїнам, які обороняли Луганський аеропорт. «Виставка, яку ми сьогодні презентуємо, також є складовою волонтерської місії, адже присвячена не тільки Антарктиді, але й усім воїнам, як тепер захищають Україну на передовій», – підкреслив Ігор Дикий та розповів про можливість задонатити й отримати натомість листівку від полярників або ж вироби з пластикових корків у вигляді пінгвіна, які також своїми руками зробили учасники УАЕ.

Виставки про українців в Антарктиці відбулися одразу в трьох країнах світу, і деякі ще тривають.

Під час виставки можна долучитись до збору коштів для допомоги в закупівлі всього необхідного спорядження для 125 бригади ТрО ЗСУ.

Партнери проєкту: Зоологічний музей ЛНУ ім. Івана Франка (Львів); Біологічний факультет ЛНУ ім. Івана Франка (Львів); «Майстерня Чудес» (Київ); На Урок український освітній онлайн-портал для вчителів (Харків); Колофарб-Принт (Київ); Національний антарктичний науковий центр (Київ).