Головна Листи У Львові відбулась лекція японського архітектора Шигеру Бана, який допомагав створювати прихистки...

У Львові відбулась лекція японського архітектора Шигеру Бана, який допомагав створювати прихистки для українських біженців

86
0

Зустріч проходила у Центрі архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова Вежа».

Від початку повномасштабного вторгнення Шигеру Бан разом із волонтерами допомагав створювати тимчасове житло для українських переселенців в Україні, Польщі, Словаччині та Франції.

Японський архітектор відомий тим, що створює тимчасові прихистки для людей, які втратили свої домівки, з нетрадиційних матеріалів, таких як папір, бамбук, тканина. Він є лауреатом Прітцкерівської премії — однієї із найпрестижніших у галузі архітектури.

Одні із найважливіших принців, які використовує архітектор у своїй діяльності, — мобільність і можливість повторного використання конструкцій та матеріалів.

Зокрема, Шигеру Бан запропонував впровадити систему паперових перегородок у притулках для біженців, аби підвищити рівень комфорту і забезпечити людям відчуття приватності.

Спроєктовані ним конструкції розміщували на вокзалах, у спортзалах, колишніх супермаркетах та спеціальних центрах допомоги.

Під час лекції у Львові архітектор ділився своїм багаторічним досвідом створення тимчасових конструкцій, які, буває, слугують людям, що постраждали внаслідок війн чи катаклізмів, роками. Крім житла, йшлося також про громадські центри, освітні заклади і навіть церкви.