Головна Листи У Яворівському районі позбулися ще чотирьох радянських пам‘ятників

У Яворівському районі позбулися ще чотирьох радянських пам‘ятників

175
0

Ще у чотирьох селах Яворівського району – Баличі, Великі Новосілки, Поповичі та Хідновичі 16 травня у межах процесу декомунізації позбулися маркерів «рускава міра».

Про це повідомив представник обласної робочої групи з питань декомунізації, депутат Львівської обласної ради Захар Миляник.

«Дякуємо свідомій громадськості Шегинівської громади Яворівського району, яка мінусувала чотири маркери «совєтської» доби.

Яворівський район – молодці! Наразі він має найбільші шанси повністю очистити свою територію від радянських символів і стати першим на Львівщині.

Загалом уже 34 російсько-радянських обʼєктів ми демонтували від початку року на Львівщині.

Плануємо цьогоріч завершити процес декомунізації в області», – розповів Захар Миляник.

Демонтаж пам’ятників-символів радянського режиму відбувається на підставі рішення Львівської обласної ради від 20 вересня 2022 року про завершення декомунізації та деколонізації на території Львівської області та розпорядження начальника Львівської ОВА. Документи рекомендують територіальним громадам демонтувати усі пам’ятники, пам’ятні знаки, меморіали, які символізують тоталітарний окупаційний режим.

Процесом декомунізації в області займається робоча група з питань декомунізації області, до якої входять депутати обласної ради, громадські діячі, історики, військові та ветерани, управлінці ОВА. За даними інвентаризації, наразі на Львівщині є понад 200 памʼятників радянської доби.