Головна Листи В області триває підготовка до вакцинації проти COVID-19

В області триває підготовка до вакцинації проти COVID-19

238
0

«Важливо сформувати позитивне ставлення населення до вакцинування», – департамент охорони здоров’я

В області триває підготовка до вакцинації проти ковіду. Про це розповіла заступник директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Шурпяк.

«Зараз ми розробляємо детальний план вакцинування. Відповідно, збирається потреба – кількість людей в області, які будуть охоплені вакцинацією, готується медичний персонал, обладнання – все, що необхідно, щоб у лютому ми могли говорити про те, що ми готові до прийому поставок вакцин»,- зазначила вона.

Як раніше розповідала керівник Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко вакцинування проводитимуть спеціальні мобільні бригади.

«Триває робота над формуванням мобільних бригад, які будуть проводити щеплення. До кожної бригади входитимуть лікар, два фахівця середнього медичного персоналу та водій. Вакцинація відбуватиметься у тимчасових пунктах щеплення», – зазначила медик.

Такі бригади їздитимуть від одного тимчасового пункту щеплення до іншого.

«Тимчасові пункти щеплення будуть розмішені, як на базі закладів охорони здоров’я, так і, можливо, на базі підприємств, щоб максимально наблизити до людей цю допомогу»,- додала Наталія Іванченко-Тімко.

Як наголосила Ірина Шурпяк, одним із важливих пунктів підготовки є формування у мешканців позитивного ставлення до вакцинації.

«Зараз дуже важливо сформувати позитивне ставлення населення до кампанії вакцинування, і це стосується не лише ковіду. Сподіваюсь, що після усіх етапів ми будемо мати достатнє охоплення вакцинацією»,- додала вона.

Нагадаємо, що вакцинація в Україні проходитиме у 5 етапів. Перший передбачає щеплення людей із критичним ризиком інфікування та розвитку COVID-19, а також медичних працівників, які надають допомогу хворим на коронавірусну хворобу в умовах стаціонару, та військових, які беруть участь в ООС.

Далі вакцинуватимуть також інших людей, які надають медичні послуги. На третьому і четвертому етапах охоплять ще тих, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави.

П’ятий етап — вакцинація інших категорій населення, які не входять до пріоритетних груп. Йдеться про людей віком до 59 років без супутніх захворювань.

Прес-служба ЛОДА