Головна Листи В Жовкві вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС

В Жовкві вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС

109
0

Пам’ятаймо наших рятівників

В історії нашого народу є чимало скорботних дат, спогади про які щоразу
пронизують серця гострим болем. Одна  із таких  — 26 квітня 1986 року. Тоді сталася одна із найжахливіших катастроф в історії людства — Чорнобильська трагедія, що понівечила людські долі, багатьох забрала у вічність. Із того
часу минуло вже 34 роки.

Але є пам’ять…І саме вона — рушій еволюційного поступу в майбутнє й оберіг найвищих загальнолюдських цінностей. І якщо весь народ пам’ятатиме свою історію, він заслуговує на повагу, він вартий того, щоб дивитися у майбутнє.

Щороку, 26 квітня, у день роковин Чорнобильської катастрофи, за участі самих учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, яких, до речі, на Жовківщині залишилось менше 100 осіб, представників районної та міської влад, делегації від установ та організацій міста і представників  громадських організацій відбувався мітинг-реквієм. На знак данини пам’яті тим трагічним подіям та вшанування подвигу ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які ціною власного життя врятували Україну і світ від атомного лиха, присутні щороку кладуть квіти до пам’ятного знаку “Жертвам Чорнобильської катастрофи” у Жовкві. На жаль, цьогоріч через поширення пандемії коронавірусу в Україні всі заходи були скасовані.

Однак попри нелегку сьогоднішню ситуацію керівництво району та міста не забуває ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Влада за участі представників громадських чорнобильських організацій завжди обговорює та вирішує питання соціального захисту ліквідаторів аварії на ЧАЕС, підвищення рівня їхнього медичного обслуговування та оздоровлення. Вирішуюючи комплекс чорнобильських питань, зосереджуються також на проблемах кожного чорнобильця зокрема.

Варто сказати, що здійснюється фінан-сування пільгового медичного забезпечення, адресної допомоги дружинам (чоловікам) померлих громадян, смерть яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, матеріальної допомоги сім’ям, у складі яких є діти з інвалідністю, внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Як зазначив голова Жовківської районної організації «Союз Чонобиль Україна» Петро Дзюнька, цьогоріч управління соціального захисту виплатило матеріальну допомогу громадянам, постраждалим внаслідок катастрофи.

Так, голова ЖРО «Союз Чорнобиль Україна» складає щиру подяку за надану фінансову допомогу ліквідаторам аварії на ЧАЕС, а саме: районній раді та депутському корпусу, Жовківській районній державній адміністрації, Жовківській міській раді, народному депутату України П. Бакунцю, директору «Захід-Агро МХП» О. Прокопчук, директору ТВГ «Росана» Р. Гапону, підприємцю В. Лявтошлягер, фермерським господарствам — Я. Лелику та Б. Кушпіту, товариствам з обмеженою
відповідальністю «Вам-Агро» (А. Великий), «Фабрика перших фантазій» (К. Лібман),
«Маріте» (О. Рубель), підприємствам «Агро Фрутіка Бишків» (А. Ключко), «Галфрост» (Р. Денис), «Профіт М» (М. Процайло), АПП «Гряда» (З. Сулима).

За роки, що минули, ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення тих подій. Але незмінним залишається одне — глибока повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха. Подвиг, який вони здійснили, неможливо переоцінити.

Ми повною мірою розуміємо, наскільки велику і масштабну справу зробили ліквідатори Чорнобильської катастрофи. Вони проявили самопожертву в ім’я людства, і ми всі не можемо і не маємо права забувати про це.

Нехай цей день єднає усіх українців у належній шані та повазі до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та нашій спільній пам’яті про загиблих і померлих внаслідок техногенної катастрофи.

А між тим…

Минулого тижня, напередодні 34-ї річ-ниці Чорнобильської катастрофи, приємна та несподівана звістка надійшла до голови Жовківської райради Романа Горбаня. До нього завітав Петро Дзюнька, аби вручити почесну медаль від всеукраїнської організації «Союз Чорнобиль Україна» (на світлині). Як кажуть, відзнака знайшла свого власника, через багато років…

Тоді, далекого 1986-го, через два тижні після вибуху на атомній станції, старшому лейтенанту Роману Горбаню військової частини, що дислокувалась у Щирці, було дано завдання доставити спецвантаж у Прип’ять. П’ять днів тривала поїздка автоколони, у якій він був старшим, до місця призначення. Виконавши
завдання, КамАЗи назад поверталися вже іншим шляхом. За успішний вояж старший лейтенант отримав подяку та заохочення у вигляді триденної відпустки. А медаль «За участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. 1986-90 роки» Роман Горбань отримав уже в статусі голови Жовківської районної ради. Ніхто
не забутий, ніщо не забуто…

 

Зоряна МИКИТЮК,

Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ