Головна Листи Юрій Холод привітав пасічників Львівщини з професійним святом

Юрій Холод привітав пасічників Львівщини з професійним святом

45
0

До Дня пасічника на території Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Ґжицького відбувся освітньо-інформаційний захід «Стан та перспективи  галузі бджільництва».

Участь в урочистостях взяв заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод.

«Традиційно в переддень медового Спаса зустрічаємося, аби спробувати меду, купити меду і обговорити стан та перспективи галузі на Львівщині. Дякуємо нашим захисникам, що і цього року, хоч і в скромнішому форматі маємо таку можливість.

Знаю, що великим вашим, так би мовити, ринком збуту, як і для кожних, певно, виробників в Україні, є фронт. Наші захисники і захисниці теж люблять мед. Знаю, що багато з вашої професійної родини, з ваших сімей – також на фронті.

Бджоли – подібні до нас, українців. Багато працюють, живуть своєю родиною, ні на кого не нападають і не обдирають, як шершні чи там якісь інші комахи-шкідники. Але як їх рознервувати, всі разом можуть дати прочухана.

Давайте надалі лишатися такими єдиними, діяти разом, захищати своє, допомагати своїм і спільно переможемо ворога.

Дай Боже нам сили, наполегливості, єдності і мудрості!

Слава Україні! Героям слава!», – сказав у вітальному слові Юрій Холод.

За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у збереження і розвиток галузі бджільництва, високу професійну майстерність та з нагоди Дня пасічника Юрій Холод відзначив грамотами Львівської обласної ради:

Богдана Болюбаша – пасічника Львівського району;

Андрія Лисика – пасічника Дрогобицького району;

Василя Мацелюха – пасічника Золочівського району;

Миколу Остапчука – пасічника Червоноградського району;

Івана Ярошовича – пасічника Самбірського району.

У межах події пасічники обговорили стан та перспективи галузі бджільництва, розширення ринків збуту українських медів, вплив селекційно-племінної роботи на продуктивність бджолосімей та інші актуальні теми галузі.

На виставці реманенту та продукції бджільництва відвідувачі заходу мали можливість придбати різноманітну продукцію бджільництва.

На Львівщині працюють понад 4 тисячі пасічників, які мають щонайменше 10 вуликів. Допомогу для своєї справи вони можуть отримати з Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки, на яку цьогоріч скерували 47,9 млн гривень.

Щороку в Україні, у день християнського свята Преображення Господнього, 19 серпня, з 1997 року відзначають професійне свято бджолярів День пасічника.