Головна Листи З початку повномасштабної війни на Головному залізничному вокзалі Львова безперервно працюють волонтери:...

З початку повномасштабної війни на Головному залізничному вокзалі Львова безперервно працюють волонтери: як долучитись

61
0

З ініціативи Львівської ОВА та партнерів медико-психологічної допомоги вони зустрічають евакуаційні потяги й автобуси, надають медичну та психологічну допомогу.

«Коли почув про війну в Україні, то розлютився. Я одразу подумав, що росія не зупиниться, якщо її не зупинити. Відтак почав шукати шляхи, як підтримати українців», – розповідає британський бізнесмен Марк Джонсон.

Чоловік кілька місяців відкладав частину зі свого доходу, придбав за ці кошти генератор, обігрівачі та засоби гігієни і днями приїхав на Львівщину, щоб особисто передати вантаж. Волонтери медико-психологічної допомоги на Головному залізничному вокзалі Львова підказали йому місце, де такої підтримки потребують найбільше: допомогу доправили у прихисток у Новому Яричеві Львівського району, де проживають вимушені переселенці похилого віку та люди з інвалідністю.

Самуель – пожежник з Австралії. Коли дізнався про напад pocії, зрозумів, що має приїхати в Україну і підтримати наш народ. Зараз він у лавах медико-психологічної допомоги.

Разом з іншими людьми доброї волі Самуель зустрічає всіх, хто прибуває з епіцентрів бойових дій евакуаційними потягами та автобусами, надає першу медичну допомогу, супроводжує осіб з інвалідністю до транспорту, яким їх доправлять у прихистки. Під час волонтерства Самуель ще й вивчає українську мову, каже, хоче поїхати до Харкова й допомагати там, але поки що заважає мовний бар’єр.

Це історії лише двох іноземців, які щиро та діяльно вболівають за Україну. Таких історій тисячі – зазначив очільник Львівської ОВА Максим Козицький.

Він наголосив, що з ініціативи ЛОВА та партнерів медико-психологічної допомоги Головний залізничний вокзал Львова працює з перших днів повномасштабної війни. Волонтери зустрічають евакуаційні потяги й автобуси, надають медичну та психологічну допомогу всім, хто цього потребує, інформують людей, яких вигнала з дому війна, про те, де можна безкоштовно поїсти, отримати одяг, дах над головою, оформити соціальні виплати, знайти транспорт, щоб безоплатно виїхати за кордон.

Якщо ви готові долучитись до команди волонтерів медико-психологічної допомоги та допомагати людям у біді, навіть кілька годин на тиждень мають значення, телефонуйте: 068 003 4014 або реєструйтесь за посиланням.

Якщо ви перебуваєте на Львівщині та потребуєте допомоги, телефонуйте на Гарячу лінію області за номером 112.