Головна Листи За пів року на Львівщині демонтували 100 пам’ятників радянської тоталітарної епохи

За пів року на Львівщині демонтували 100 пам’ятників радянської тоталітарної епохи

64
0

У І півріччі 2023 року на Львівщині демонтували 100 об’єктів – пам’ятників тоталітарного радянського режиму. До кінця року планують демонтувати ще 161 об’єкт і цим повністю очистити область від ідеологічної пропаганди ворога.

Про це повідомив перший заступник начальника Львівської ОВА, керівник  робочої групи з питань декомунізації Андрій Годик.

«Ситуація в розрізі районів області така: у Яворівському районі демонтовано – 11 з 19 (58%), Золочівському –  23 з 45 (50%), Стрийському – 10 із 22 (46%), Львівському – 28 із 66 (43%), Самбірському – 14 із 42 (33%), Дрогобицькому – 5 із 18 (27%), Червоноградському – 9 із 49 (18%).

У 2023 році вже 7 територіальних громад Львівщини повністю очистилися від російської пропаганди: Бісковицька – демонтовано 7 об’єктів, Давидівська – 5, Жовтанецька – 4, Підберізцівська – 3, Стрілківська – 2, Пустомитівська – 1, Боринська – 1.

Іншим громадам ще є над чим працювати», – зауважив Андрій Годик.

Депутат Львівської обласної ради, член обласної робочої групи з питань декомунізації Захар Миляник найперше подякував українським воїнам, які боронять Україну на фронті, і цим дають можливість продовжувати процеси декомунізації і деколонізації на Львівщині.

«Переконаний, українське суспільство ще 30 років тому мало очиститися від маркерів радянщини… Зараз ми маємо унікальне вікно можливостей, щоб закінчити декомунізацію Львівщини до кінця року.

Зі створенням робочої групи з питань процес декомунізації на Львівщині суттєво покращився і структуризувався. Члени робочої групи здійснили виїзди в усі райони Львівщини, відвідали проблемні громади, провели інвентаризацію усіх об’єктів, які підлягають демонтажу», – підкреслив Захар Миляник.

Депутат НАГАДАВ, що 4 липня в Львівській обласній раді створили міжфракційну робочу групу «Декомунізація і деколонізація Львівщини», в яку поки увійшли 10 депутатів із 6 фракцій.

«Закликаю інших депутатів облради долучатися до нашої групи, щоб консолідуватися навколо декомунізації і деколонізації нашої області. Львівщина має бути першою в Україні областю, де буде покінчено з радянським минулим», – підсумував Захар Миляник.

Демонтаж пам’ятників-символів радянського режиму відбувається на підставі рішення Львівської обласної ради від 20 вересня 2022 року про завершення декомунізації та деколонізації на території Львівської області та розпорядження начальника Львівської ОВА. Документи рекомендують територіальним громадам демонтувати усі пам’ятники, пам’ятні знаки, меморіали, які символізують тоталітарний окупаційний режим.